Mám se při proclení zboží ze zahraničí nechat zastoupit Českou poštou (drahé), nebo jinou celní agenturou?

Došlo mi zboží z Číny a Česká pošta mne chce na celnici zastupovat. Vtipné na tom je, že jen za to předání lejster si chtějí vzít skoro 300 Kč, což je samozřejmě zlodějina, která absolutně neodpovídá vyloženému úsilí z jejich strany, to je naprosto zřejmé. Neexistuje prosím pěkně jiná celní agentura, která by se na toto specializovala a které bych mohl předat avízo a všechny podklady k cenově dostupnějšímu zastoupení?

Přímo Česká pošta to uvádí jako možnost, ale pochopitelně už neuvádí, kde bych našel osvědčenou a levnější celní agenturu k zastupování. Třeba s tím máte zkušenosti, děkuji za radu.

Odpovědi
dubraro

Já si to vyřizuji sám, nic to není. I tak tě pošta zkásne o stovku za nic.

dubraro

Doklady k proclení lze poslat e-mailem.

cochee

dubraro: tato varianta je ale možná či efektivní jen pro obyvatele Prahy a blízkého okolí, kteří si musí dojet na vyclívací pracoviště pošty, není-liž pravda?