Proč ženy chodí na mamograf ?

Je to přístroj k odhalení rakoviny, ale zároveň je velmi nebezpečný, může z něj být rakovina
http://www.jaj­sem.com/avone-charita-pro-podporu-vzestupu-rakoviny/?fb_ac­tion_ids=1020171206­6656764&fb_ac­tion_types=og­.likes&fb_sou­rce=aggregati­on&fb_aggrega­tion_id=288381­481237582
Doplňuji:
mosoj! já nedělám „fámu“, zas jen rejpeš, čtu článek a ptám se, chci číst další názory, to je celý, myslíš, že bys to mohl pochopit?

Nejlepší odpověď
mosoj

To je nebezpečnější potkat v noci ženskou v parku. Nedělej tady fámy a přečti si ten článek v odpovědi na ozáření RTG.
RTG přežiješ ale neléčenou rakovinu ne.

Další odpovědi
anonym

Vezmu to sama za sebe – já chodím na mamograf proto, že jedna sestřenice mi na rakovinu umřela, druhá přišla o prsa. Maminka se s ní potýkala řadu let také. Také mi operovali "shluk " nějakých podivných buněk, které se lékaři nelíbily. Nechci prostě zbytečně riskovat.
Mamograf chápu jako přístroj, který sice vyzařuje paprsky, které by mi mohly ve větší míře ublížit, na druhé straně ale neexistuje nic jiného, co by dokázalo rakovinu prsu včas odhalit.

Reezo

Vyšetření mamografem se podobá vyšetření rentgenem s několika odlišnostmi. Zaprvé se prs musí správně „napolohovat“, aby použitá dávka záření mohla být co nejmenší a snímky co nejčitelnější. Mamograf je proto vybaven deskami, mezi které se prs vloží a stlačí, stlačení probíhá pozvolně a nemělo by být bolestivé. Druhá odlišnost od běžného rentgenu je používané spektrum záření – mamograf pracuje s tzv. měkkým rentgenovým zářením, které má nižší energii a delší vlnovou délku než paprsky používané pro zobrazení kostí. Nižší energie záření zajistí dostatečný kontrast.
Doplňuji:
Záření z kosmu: cca 0.25 mSv za rok

Celkové záření z okolí: cca 2–3 mSv za rok

Kouření krabičky cigaret denně: 10–60 mSv za rok (!)

Běžný pracovní limit pracovníků s radioaktivními látkami: 20mSv za rok

Zvýšený pracovní limit pro pracovníky elektrárny Fukushima: 250 mSv/rok

Radiace v okolí reaktoru Černobylu krátce po havárii: 10,000–300,000 mSv za hodinu (!)

Rentgen hrudníku: 0.1 mSv za vyšetření

Mamograf: 3mSv za vyšetření

CT mozku: cca 1–5 mSv za vyšetření

CT břicha: cca 5–15 mSv za vyšetření

anonym

Proč otázku uzavíráte? To se přístroj zvaný mamograf vyřeší během 10 dní? Nechci takto odpovídat.

anonym

ocko bohužel, taky tam chodím, už asi šestkrát, proto mě to celkem zarazilo :-O

anonym

No, tak já jsem „pod kontrolou“ mamologa od 35 let. V Novém Jičíně byl jeden z prvních mamografů v republice, takže poctivě, co dva roky tam, jinak ještě na ultrazvuk. Kdyby to mělo být dvakrát tak často, tak raději na kontroly chodit budu. Kdyby se sestřenice lépe hlídala, možná by tu ještě dnes byla. Zemřela ve 43 letech.

anonym

to mi je ocko líto, já taky nejsem takový hrdina, že bych tam nešla…chodím od třiceti let, u nás to byla moje babička