Eglantine

Proč tolik lidí píše čárku za e-mailovým rozloučením?

Pokud na konec mailu připíšu „S pozdravem“, čárka tam dle pravopisných pravidel nepatří, viz http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=850

Také se tak často s tímto nešvarem při elektronické korespondenci setkáváte? Mimochodem, máte v záloze ještě nějaký jiný způsob slušného rozloučení kromě „Hezkého dne“? Díky!

Nejlepší odpověď
annas

Proč?: Netuším? Zeptejte se těch,,. kteří tato pravidla neznají, nebo je nerespektují. Neznají zřejmě i pravidla pro grafickou úpravu písemností,. nebo jim na tom nezáleží.

Do odkazu, který jste vložila,. se každý nepodívá, takže cituji pravidlo.

"Závěrečný pozdrav se považuje za samostatný odstavec. Začíná vždy od stejné svislice jako předcházející odstavce. Pozdrav či závěrečná formule na konci dopisu mohou být povahy:

– nevětné, např. S pozdravem, S přátelským pozdravem, Se srdečnými pozdravy, v e-mailu lze také S přáním pěkného dne – za těmito pozdravnými formulemi se nepíše žádné interpunkční znaménko,

– větné s pokračováním na dalším řádku, např. Zdraví | Miroslav Koštíř – ani za těmito pozdravnými formulemi se nepíše žádné interpunkční znaménko,

– větné, např. Děkujeme za spolupráci a přejeme mnoho úspěchů. Těšíme se na brzké setkání a srdečně zdravíme.

Za těmito pozdravnými formulemi píšeme tečku (v méně formální komunikaci eventuálně vykřičník nebo tři tečky)."

--
Někdy používám – Pěkný dne přeje … Zdraví… S pozdravem…

Nelíbí se mně pozdravy,. které jsou nesprávné, nekultivované a uvádějí se často v TV – Mějte hezký den …

Je to vliv angličtiny, český rozkazovací způsob "mějte " se používá v jiném kontextu, tedy v jiném významu

Pro zájemce více v odkazu.

https://plzen­.rozhlas.cz/mej­te-hezky-den-6718862

Další odpovědi
nyjono

Podle toho, s kým koresponduji.
Aktuálně píšu > Zdravím.
A je to 🙂

Radovan R

Jejich důvod netušim, ale zvenčí to vypadá, že se (své jméno) chtějí od toho pozdravu oddělit, anebo zdůraznit jméno tim že ho předloží jako „somostanou informaci.
JInak kolikrát chtějí být lidi tak spisovní, že píší úplné voloviny. Typickým příkladem je megaspisovné "by jste“ místo „byste“ Tohle asi bude podobný úkaz ( :
Přání v záloze… přát se dá ledacos ( : Mně se líbí „s láskou“, nebo i „s úctou“ a „maucta“. Taky se rozmohl anglismus „mějte hezký den“ a z jednoho eshopu se loučí frází „mějte hezký sex“ ( :