Weroniq

proč tolik let nikomu servery jako Megaupload nevadily a teď se to změnilo?

ACTA.. o ničem jiném není v poslední době slyšet, jestli to nakonec uzákoní, bude konec všemu stahování.. proč to roky nikomu nevadilo a teď si někdo vymyslel tenhle zákon? myslíte, že to projde? skončí youtube nebo české ulož.to?

Nejlepší odpověď
Damiana

Inu, na šampaňské si každý zvykne rychle, o to hůř se vrací ke kohoutímu prameni!
Ale opravdu. Jestli skončí YouTube, tak mě snad „vomejou“. Děsně mě baví točit mini art dokumenty a sdílet je se známými během chvilky a dívat se zase na jejich dílka. Pak také krátké animované filmy z celého světa – to je moje.
Snad to nebude tak horké, možná se jen zpřísní podmínky…

Další odpovědi
MacChill

Pokud se Acta uzákoní v základním znění, tak se můžeme s youtubem a uložtem rovnou rozloučit.

SeptikB

Ve skutečnosti to vadilo nahrávacím společnostem už hodně dlouho, a také hodně dlouho byly tyto zákony připravovány – jen se o tom nemluvilo. Až teď, když se veřejnost dozvěděla, že se o tom hlasuje, tak máme možnost se vyjádřit a je jen dobře, že je o tom slyšet pořád – aspoň se lidé pořádně naštvou a po 23 letech proběhne další velký protest… A pokud ne, tak to projde, politikům to bude jedno, když to lidi nebude zajímat, a až budeme chtít svolat další demonstraci, tak se to nepovede, protože nás všechny odpojí…

A neskončí jenom Utube, může se to dotknout všech serverů, kam uživatel může něco napsat nebo nahrát.

Hykam

Údajně zalobovali nahrávací společnosti, protože majitelé Megauploadu chtěli představit nový model distribuce hudby a videa a tím je vyřadit z řetězce.

suaeda

Inu svoboda (či džungle) na internetu bude pomalu končit. Filmové a nahrávací společnosti mají malé zisky a myslí si, že lidé budou více nakupovat filmy, hudbu a chodit do kina. Bohužel tento celosvětový (hlavně USA a EU) tah asi moc nevyjde. Stačí se jen podívat za kolik se u nás na internetu poskytují elektronické noviny, hudba příp. filmy. Jsou to většinou dost velké finanční částky a přitom někdy i za nevýhodných podmínek.

Emefej

Pokud se ACTA uzákoní, nebude konec všemu stahování, to asi špatně chápete. Bude pouze konečně konec nelegálnímu stahování.