zjentek

Proč si mnoho Čechů žijících v USA stěžuje, že je tam mnoho Portorikánců?

Slyším to všude: „V Illinois je Plno portorikánců“… anebo: „Na Flůoridě? Tam je plno portorikánců!“ Ale ještě jsem neslyšel žádnýho podobnýho českýho dobrodruha s postřehem Indiána si stěžovat, že je tam zároveň také hodně floriďanů, illinoianů… anebo koloráďanů, nebrasčanů, arizoňanů, ohajanů, utahů, arkansasanů anebo třeba Hawaianů. Opravdu, nekecám. Čím to?

Nejlepší odpověď
autacek

Portorikánci jsou Hispánci a jako takoví patrně dělají méně prestižní povolání, čímž tvoří konkurenci přivandrovalým Čechům. Jelikož je ale Portoriko součástí teritoria USA, mají formálně lepší postavení, než Čech.

Další odpovědi
PepasAvalonu

Asi Čechům připomínají cikány. A Češi jsou tak trochu rasisti. :D Hlavně nejvíc zaujatí vůči romům (ne však vždy bezdůvodně), ale už to v sobě mají trochu zakořeněné.
Jinak přivandrovalci jsou tam všichni, včetně většiny obyvatel USA (současní obyvatelé a jejich nedávní předci pocházejí všichni z různých koutů světa). Takoví Indiáni, to je jiná, ale ti už tam nic neznamenají. Obyvatelé USA jsou (bývalí) přistěhovalci, otroci, imigranti. Celkově přivandrovalci, kteří tam přivandrovali z mnoha různých (a odlišných) důvodů.

elkon

Čech je tam přivandrovalec, tak nemá právo cokoli kritizovat. Když se mu to nelíbí, nikdo jej tam nebude držet.

Drap

Zřejmě se jim to nelíbí.

ivzez

Možná je v USA Portoričanů více než v ČR…

Ametyst

Etnické skupiny jsou obvykle problém. Neumějí místní jazyk a nedodržují zákony. Donald Trump postavil zeď, aby chránil před takovými nízkopříjmové Američany, kteří nejsou zvědaví na mano negra ilegal. Zato velký byznys je miluje a zaměstná.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Ráda sleduju americkou policii v akci. Protože tam nemají přiblblý gdpr, může každý vidět tvář zloděje nebo podezřelého z jiného trestného činu. Obvykle jsou tmaví, takže říkám „obvyklí podezřelí“. To není žádný rasismus, když jsou asociálové.

zjentek

A možná Česi (čechoslováci) jen nepochopili, že Portorikánec je stejný Američan, jako třeba Alaskan, ne?

autacek

@zjentek Portoričan není stejný Američan jako Alaskan, nemá volební právo pokud nežije v některém státě USA.

zjentek

Ok. (;

zjentek

Zlé jazyky tvrdí, že jsou to alieni z jiných světů, oprotože v Puerto Ricu je jich díky pokusům Američanů nejhustší výskyt, ale NE! Jsou to AMERIČANÉ! (;