Proč se z 90 % všechny filmy, seriály či komedie nebo reality show natačejí převážné v Americe, a ne třeba v Austrálii?

Zajímalo by mě,proč se z 90% všechny filmy,seriály nebo komedie nebo reality show natačejí převážné v Americe a né třeba v Austrálii,včem je tak Amerika výjímečná že se vše natačí v USA a né třeba v Austrálii,Bra­zílii nebo Argentíně anebo třeba v jiných arabských a asijských zemích? Děkuji

Nejlepší odpověď
autacek

Nemyslím si, že by to co píšeš byla pravda, alespoň ne u všech žánrů, které jsi jmenoval. Nicméně nespornou výhodou USA především je, že se filmy dostávají do celosvětové distribuce, z čehož plyne násobně větší zisk než z děl lokálních. Větší zisk = větší hvězdy, efekty, lepší marketing, atd…

V neposlední řadě, jelikož se řadíme k západní kultuře, nehrají se u nás filmy produkce jiné, resp. jen velmi zřídka. A USA, kde neměli válku, má v tomto náskok.

Další odpovědi
Ušel ventil

Asi musíš mít producenta co ten film nebo seriál zacáluje a těch je asi nejvíce v USA ,
nápady jsou všude ,
ale prachy aby vznikl dobrý film nebo seriál a ještě se vrátil se ziskem je jen někde .

ivzez

Protože v USA snáze seženete producenty (peníze na natáčení).