Petruse20

Proč se v reklamách na dámské hygienické potřeby mluví o tekutině a né o krvi?

Z jakého důvodu se podle Vás v reklamách na vložky a tampóny mluví o absorpci tekutiny
a né o absorpci krve? Ze strachu z pohoršení TV diváků? Přijde mi to v dnešní době zvláštní, když
jsou všude potoky krve v kriminálkách, že by to v reklamě „pohoršovalo“…

Děkuju za odpovědi

Nejlepší odpověď
gecco

Protože reklama má evokovat příjemné pocity – jinak by, až na výjimky, byla k ničemu…
Takže zatímco propagace vložek zmiňuje „tekutinu“ (i když všichni vědí, že jde o krev), propagace ´akčního krváku´ ukazuje „krev“ (i když všichni vědí, že jde o potravinářské barvivo a sirup)…
😉

Další odpovědi
Mc Merkurion

… protože ne vždycky jsou na krev,ale používaj se i proti inkontinenci …

anonym

Nikdy nevíš co jim tam teče.

Hans51

gecco má v podstatě pravdu. V případě reklamy a její právní úpravy je nutno nahlédnout do zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů. Ten v § 2 vypočítává, jaké druhy reklamy jsou zakázány. Mimo jiné se tedy zakazuje reklama, která je v rozporu s dobrými mravy. Určitě není mravné vysílat reklamu na hygienické potřeby, které by explicitně vyobrazovaly krev. Proto ta tekutina 😉

Ještě mě napadá, že by důvodem mohl být i zákaz diskriminační reklamy, neboť zmiňované problémy se můžu netýkají.

Jde jen o můj názor, nechci vyvolávat diskuze o mravnosti či nemravnosti jiných vysílaných reklam.

Šidlo

  • lebo feministkám viac záleží na oslovení slečna/pani, než na prezentácií telesných funkcií a trápnej modrej tekutine…keby bola aspoň ružová

a ked môže v reklame na inkontinenčné vložky zaznieť ,,neželaný únik moču", môže zaznieť aj krv

nikdy sme sa na marketingu neučili, že toto je priamo zakázané povedať.....

Luxx

nejde o krev v pravém slova smyslu, ale o odumřelou a vyloučenou děložní sliznici (endometrium) s příměsí krve

Michálek1245

Protože kdyby se v reklamách na hygienické potřeby pro dámy objevila, s odpuštěním, stará dobrá staročeská zabíjačka, tak by to všichni přepnuli a ještě jim to vyevokovalo negativní pocity. Holt reklamy na hygienické potřeby pro ženy jsou takové lehce zavádějící, protože jen málokterá ukáže to, jaká saň se vám z manželky během tety Irmy stane. :)

Sabulak

Ahojky, no, když jsme už u této problematiky. Je tu někdo, kdo trpí inkontinencí? A pokud ano, jaké pomůcky jste kupovaly? A dáte na reklamu? Nebo podle čeho se orientujete?

Petruse20

Ovšem co se týče třeba těch vložek na únik moči, tak tam v klidu řeknou, že se používají při nechtěném úniku moči a neřeknou při nechtěném úniku kapaliny…

a co se týče odpovědi Luxxe, tak tam už by vůbec neměli dávat slovo „tekutina“, když jsou tam ještě jiné „věci“…

Dochy

Mám pocit, že „krev“ není v daném případě zcela přesný pojem. I když geccovo vysvětlení je pravděpodobnější, než že se jen reklamáci snažili nepoužívat nepřesné výrazy 😉

gecco

Dochy, obávám se, že použití přesných, správných a pravdivých termínů by reklamu obecně odkázalo do stavu nefunkčního…
😉
V reklamě na vložky by pak vedlo ke krachu výrobce, který by takovouto reklamu v pominutí smyslů markeťáků uvedl…
😉

Petruse20

Hezky vysvětleno:) Asi to tak bude, i když mě osobně zmínka o „tekutině“ spíš točí než aby ve mně evokovala příjemné pocity.

gecco

Já se na reklamy nekoukám – mně „točí“ i ty na nářadí či auta…
😉