Rico

Proč se v dávných dobách při fotografování říkavalo – vyletí ptáček?

Nejlepší odpověď
annas

Protože první černé skříňky připomínaly hnízda pro špačky a vynalézaví fotografové si vyráběli kovové mechanické ptáčky, kteří díky tlakovému systému uměli tlouct křídly, a po čas expozice tak upoutávali pozornost velkých i malých. Ještě dnes se používá v angličtině „Watch the birdie!“, ve španělštině „¡Mira el pajarito!“ a v polštině „Zobacz, ptaszek leci!

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Leh­HiQv_bHUJ:www­.presseurop.e­u/cs/content/ar­ticle/86251-pozor-vyleti-ptacek+Fotogra­fov%C3%A1n%C3%AD+a+vy­let%C3%AD+pt%C3%A1%C4%8D­ek&cd=4&hl=cs&ct=clnk&gl­=cz

Další odpovědi
Fedor

souhlasím s Annas