Avatar uživatele
schranka

Proč se s cigaretou po jejím vytažení z pouzdra na cigeraty vždy párkrát poklepe?

Myslím, že je to kovová tabatěrka a cigarety vypadají docela obyčejně. Takže nic zvláštního. Ve filmech a seriálech jsem to viděl už asi stokrát. Když někdo vytáhne cigaretu z pouzdra, pouzdro zavře a tou cigaretou asi dvakrát, třikrát o to pouzdro klepne. O co přesně jde?

Našel jsem odpověď i tady:
https://www.qu­ora.com/Why-do-smokers-tap-cigarettes-downward-filter-end-before-lighting-them
https://www.qu­ora.com/Why-do-smokers-tap-their-cigarettes

Zajímavá 0 před 428 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Nevím. Nikdy jsem to nedělala
Nikdy jsem si cigarety nebalila. Nikdy jsem ty koupení (s filtrem) necpala do pouzdra.
Kdysi se cigareta po délce také „olízla“. To jsem vídala.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ve starých filmech to občas uvidíš a uvidíš to i dnes. Kdo si balí cigarety sám, dává je do tabatěrky. Dříve byly cigarety zabaleny v krabičkách z měkkého papíru. Nešlo do nich dost dobře vkládat další cigarety. Když vytáhnu z tabatěrky, poklepu s ní na jednu stranu, aby i tabák dokonale sedl a zhutnil se. Při ručním balení se nedocílí dokonalého slisování tabáku tak jako na stroji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Manfred05

Když si kuřák vytáhne cigaretu z krabičky, obvykle ji párkrát zaklepne na okraj krabičky nebo na svůj palec. Existuje několik důvodů, proč to dělá.

Prvním důvodem může být, že tímto způsobem odstraní přebytečný tabák, který se může hromadit na konci cigarety. Tento tabák může způsobit nejen nepříjemný pocit v ústech, ale také může způsobit, že cigareta bude hůře kouřit.

Dalším důvodem může být, že zaklepání cigarety pomáhá uvolnit papírový filtr a připravit cigaretu na kouření. Tento proces může být obzvlášť důležitý, pokud je filtr nový a je pevněji nasazen.

Někteří lidé také zaklepou cigaretu proto, že to je pro ně prostě zvyk a může to mít pro ně určitý rituální význam.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Nevím. Jsem nekuřák.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Tento rituál se provádí za účelem zpevnění tabáku uvnitř cigarety. Poklepáním se tabák usadí směrem k filtru, čímž se zvýší hustota tabáku uvnitř cigarety a díky tomu pak cigaretu lze lépe zapálit a dojde k pomalejšímu a rovnoměrnějšímu hoření. Také to může pomoci redukovat množství tabáku, který může vypadnout z konce cigarety před zapálením nebo během kouření. Zároveň se tím může minimalizovat možnost, že by se drobné kousky tabáku dostaly do úst kouřícího. V neposlední řadě se jedná také o určitý rituál, kterým někteří kouřící projevují svůj vztah ke kouření.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby