Dismas

Proč se na holení tváře nepoužívají depilační pásky?

Odpovědi
Baromut

Protože chlapi jsou sra*ky a umřeli by bolestí :D

zjentek

Proč se rakovina neléčí osvědčenými metodami?
Vypadá to, že Gillette má jiné plány.

Mc Merkurion

… a kdo ti v tom brání …

mosoj

Já ji nemám, načež na obličeji !

Cenobita

Holení je i terminologicky jiná technika (řez vousu) než depilace – vytržení vousu z pouzdra.

Teoreticky by to mělo jít, ale prakticky by to asi způsobovalo zranění. V krajním případě poškození tváře – nadržení huby. Vousy jsou také poměrně silné chloupky na rozdíl od chloupků po těle. Depilace slabých chloupků je snazší než silných. Ženy mají ochlupení jemnější než muži, proto je depilace vousů zcela nevhodná. Holky se neholí vůbec – odtud pojmenování.

Někde jsem četl, že indiáni si vousy vytrhávaly (depilovali) pomocí pinzety z mušle, nejspíš to bylo časově náročné, bolestivé a vousy po nějaké době stejně vyrostly. Takže depilace vousů není nic nového pod sluncem.