ShadyPony

Proč se mi chce po kávě ještě více spát?

Když už nemám energii na učení, uvařím si kávu, ale ať si dám jakoukoliv, vždycky se mi po ní chce ještě více spát. Dávám si 2 čajové lžičky (bez kopečku), stejné množství cukru. Nebo 2 lžičky kávy, do tří čřvrtin zaleji vodou a zbytek mlékem. Vážně netuším čím to může být. Poradíte?
Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Netýká se to jen tebe. Takto to má celá řada lidí. Na někoho zkrátka působí více na někoho vůbec

Další odpovědi
Kepler

Já to mám stejně (dávkování kávy o dost větší a do většího kalfasu, mlíka taky čtvrtinu), není to nic neobvyklého. Mně dělá dobře ten teplý pocit v žaludku a pocit uspokojení, takže mi začnou padat rolety. Ale nedávno už tu taková diskuze byla, nechce se mi pátrat (právě jsem dopil kafe).

marci1

Většině lidí se po kávě spát nechce, nabudí je, je to i můj případ. Myslím si, že je to možná způsobeno tím, že si kávu nesladím. Možná cukr způsobuje to, že Tě uklidní a chce Ti spát, ale je to jen můj názor. 🙂

bububabu

Protože u nás je i ta káva pančovaná :)

da ny

Káva má jen krátkodobý povzbuzující účinek…
Pro mne a většinu lidí, které znám (a poznala jsem za více jak 35 let ve zdravotnictví) má káva uspávající účinky ;) (někteří tak pijí šálek za šálkem).

Káva hlavně zpomaluje tok mízy a v kombinaci s mlékem je pro lymfatický systém spolu s dalšími faktory velmi nebezpečná (mléko v kávě zahleňuje organismus).
Pokud chcete udržet bdělost, přesedlejte na čaj :D
http://www.kava-online.cz/kava-obecne/pusobeni-kavy-a-jeji-ucinky/vecerni-kava-vas-o-spanek-nepripravi/