dagry

Proč se čajovým svíčkám říká čajové?

Nejlepší odpověď
anonym

tak jako my dnes si vychutnáváme kávu,tak si v časech kdy ještě nebyla elektřina vychutnávali čaj,je to z dob minulých,k čaji patři pohoda,a chvilka zastavení,odppo­činku,svíčky mají dodat atmosféru,proto se vyrábí a říká čajové,

Další odpovědi
Terryle

Možná proto, že se zapalujou v malých svícíncích k pití čaje? Já si teda čajovnu s nízkejma stolečkama a konvičkama čaje bez svíček neumím představit.
Nebo mě napadá, že se používají pod takovej ten stojánek na čajovou konvičku, pod kterým je právě čajová svíčka, aby čaj nevychladl.