zjentek

Proč se administrátorům/mo­derátorům internetových fór říká také animátoři, když zpravidla nic neanimují?

To už je možno říkat jim také ilustrátoři, no ne? Taky mně mohou třeba smazat tuto otázku, pro ilustraci, no ne?🤪🐔🤭

Nejlepší odpověď
hard work

Já to nikdy neslyšel. Opravdu se jim tak říká? Nějak mi to nesedí, proč animátoři. Nevím, přijde mi to úplně zbytečné tohle řešit.

Další odpovědi
Roman71

S výrazem „animátoři“ jsem se setkal i na dovolené, mimo filmový průmysl.
Animátoři jsou lidé placení „od zábavy“, respektive vhodné výplně volného času zábavným způsobem, aby se ubytovaní (například v hotelu) nenudili. Je známé, že z nudy vznikají ty nejhorší nápady. Takže zaměstnat vhodnou animační aktivitou nudící se děti, je více než užitečné 😉

elkon

To říkáš asi jen ty, ty jsi „expert“ na nesmysly.

Dochy

U netové diskuse jsme se s tím vážně nesetkal. Ale „animátor“ není člověk který kreslí postavičky, ale který je oživuje. Běžně bývají u různých zážitkových akcí, kde jejich úkolem je udržet zábavu a náladu. Například připravují různé společné aktivity, hry,… Moderátor nemá za úkol vymýšlet zábavu, ale udržovat např. diskusi nebo obecně jakékoliv konání v žádoucích mezích (např. aby se mu tam diskutující nepoprali, neodbíhali od tématu, aby diskuse zůstala v rámci zveřejnitelných mezí,…)

zjentek

Hardwork, Roman vše vysvětluje docela jasně.

Stačí se definitivně rozhodnout, jaký že to druh fóra jsme vlastně založili (už víme co vlastně „bude sypat“) a hned taky víme, zda zde vystupujeme coby moderátor, nebo coby animátor. Nevíme to pouze tehdy, máme-li docela nekonkrétní kodex, například jednosměrně znevýhodňující atd.

cochee

Tuto konstrukci ale stále stavíš na své mylné premise, že „se administrátorům/mo­derátorům internetových fór říká také animátoři“ – ne, neříká. Nesouhlasíš-li, uveď několik zdrojů, kde jsou takto nazýváni.