marijakes

Proč prohlížeč fotografií ve Win 11 nepřehrává animace v gif?

Dobrý den, vytvořit si animaci ve formátu gif mi umožní pár programů, ale pak mi hotovou animaci nechce přehrát prohlížeč fotografií pro Win 11. Dříve jsem měla Win 7 a tam to šlapalo perfektně. Ve vlastnostech onoho gifu mi není nabídnut žádný jiný prohlížeč fotografií. Je prosím nějaké řešení? Děkuji

Odpovědi
elkon

Nainstaluj si Irfan View a nastav ho jako výchozí prohlížeč obrázků. Používám ho desítky let, je super a má i češtinu. Dokáže i drobné úpravy obrázků. A můžeš tam přesně nastavit co chceš přehrávat, které soubory, podle přípony.