Viktorie II.

Proč před blížícími se volbami Senát chce odstranit pana presidenta Zemana?

Aby v případě jeho odstranění mohla opozice vyvolat nedůvěru vlády a pan president tak nemohl nechat dovládnout současnou vládu do řádných voleb?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Miloš Zeman je na tom mnohem lépe než Biden. 🙂 Jinak trapné hrátky opozičního panoptika nesleduji.

Další odpovědi
Malvína

Nechci se moc dotýkat příznivců Zemana, ale on už to opravdu nezvládá. Reprezentace naší země ve světě je žalostná (I když… i bez něj). Myslím si, že sám měl už dávno odstoupit a užívat poklidného stáří. Ne vždy je to pravé ořechové zůstávat mermomocí na svém místě.

Jiří Bohumil

Odpověděla jste si sama. Jde o logickou akci, jak zabránit prezidentu, aby nemohl, i v případě, že sněmovna vysloví nedůvěru vládě, nechat Babiše dovládnout až do řádných voleb. Z čehož měli původně obavu hlavně Piráti a Stan. Vzhledem k tomu, že jejich vlastní návrh byl neuskutečnitelný (poslanci by přišlo o fleky) , tak se přidali k trojkoalici a podpořili návrh její. No a tak nakonec napadlo opozici, že by takto bylo možno tento problém rovněž řešit a využili k tomu opoziční senát.
Podle mne jim nejde ani tak o prezidenta, jako o Babiše. Opět pokračování akce „antiBabiš“. Myslíte si že ne? Osobně už z toho mám jenom sran.u (legraci). 🙂

Kepler

Aby nenadělal ČR ještě větší ostudu než doposud. Jak se blíží konec jeho prezidentování, byl by ochoten prohlašovat stále větší nesmysly.

Pepa25

Senát nechce odstranit prezidenta ani není žádný důvod to spojovat s blížícími se volbami. Pouze senátní Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost navrhl plénu Senátu vyslovit neschopnost vykonávat funkci podle článku 66 Ústavy ČR. Odůvovodněšní návrhu viz příslušné usnesení:

Zdroj: https://senat­.cz/xqw/webdav/psse­nat/original/99622/83­635

xiperio

To není před volbami. Vždycky jsou nějaké volby. Kdy k tomu mělo dojít, tak to nebude hned tak naráz. Je pravda, že náš prezident nekope za Český mančaft. Připadá mi to, jak nějaký fotbalista, který už má smlouvu slíbenou jinde. Není už na něho spolehnutí. BOHUŽEL.

Reganois

Dle mého laického názoru Miloš Zeman už není kompetentní vykonávat funkci prezidenta republiky. Zde (již po několikáté) má Senát mou podporu.

mosoj

Hm… Nikomu nedochází, že je to pokus o státní převrat? O Zemanovo vozejk vůbec nejde a mít tak jeho hlavu!!!! Keplera raději nebrat ani do huby. No, když si myslíte, že se budete mít lépe.

plebs

Podle mého názoru že zpochybnil pouze jednu příčinu výbuchu ve Vrběticích podle dosavadních informací pouštěno médií tajné služby nemají důkaz že agenti operovali v muničním skladu ale jsou o tom 100% přesvědčeny.
Ano mají na tom svůj podíl je to ve vyšetřování ovšem dle mého odhadu tajné službu mají pracovat tak, když se objeví z Ruska neb okolí mužík ihned jej sledovat a minimálně jej na vrátnici neb u děravého plotu zatknout nebo zastřelit.
Rovněž věřím, že elitní novináři a aktivisté vyšetří a sdělí národu Českému, kde byla cílová stanice zbraní Bulharský překupník Gebrev nejdříve si nemohl vzpomenout, poté sdělil Gruzíe, vzápětí Syríe a na konec Ukrajina.

paul1

Ono v té politice to bývá často vachrlaté, ale v tomto případě bych souhlasil.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

elkon

Rokio jsi hulvát. Je to hlava státu, bez ohledu na různé výhrady. Ty jsi nula.

led

To som zvedavá, či niekto podporí Zemana, aby dokončil svoje volebné obdobie.

Reganois

led: Podle mě se mnoho občanů od něj distancovalo. Kamarád ho volil a uznal, že to byla chyba, myslím, že to tak vnímá spousta lidí.

led

Reganois:
Čo je to „Mnoho občanov“? Koľko to je percent voličov?
Mnoho občanov tak reaguje na základe informácií v médiách. Komu slúžia médiá? Občanom, alebo svojim chlebodárcom?

Ametyst

V té době byl Zeman „jednooký mezi slepými“. Češi nepotřebovali prezidenta Evropské unie v ČR, jako byli ti vlezdobruselkové, co nemají rádi ČR.

Reganois

Tak souhlasím s tím, že ve druhém kole to by bída.