MichaelOffic

Proč jsou zvednuté o jeden tón písně, které jsou použité v pozadí trailerů a různých ukázek?

Všiml si toho taky někdy někdo?

Proč písně které jsou použité v pozadí v trailerech a ukázkách jsou zvednuté o jeden tón výš?

Reakce na vaše odpovědi:
Nyjono – na interpukci ti víš co a odpovídej k věci pouze, jsi nahlášen.

Gonfaloniér – na obsahu ani tak nezáleží, ale když jsem v kině tak ta hudba je zvednutá o ten tón výš skoro ve všem, ano i v dabovaných seriálech (kdežto v originále ne právě, mimo trailery)

Kelt – když asi znám tu piseň a slyším jak je nahraná, tak asi poznám že je zvednuta o tón. Je to jen věc editoru, tam se da zvednout o jednu notu i o zlomky noty. Otázka není však JAK, ale PROČ to dělají???

Nejblíže k rozumne odpovědi je Gonfaloniér. Ostatní nemají žádnou hodnou, krom té útočné…

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Pro efekt, na způsobení na diváky. Hudba a zvuky hrají i ve filmech důležitou roli.
Do trailerů dají takovou hudbu, která se k tomu hodí, dramatickou, rychlou, pomalou/smutnou (podle toho co je to za film nebo hru atd).
Oni si se zvuky a hudbou různě prohrávají, nejen že je někde o stupeň výš. Oni to uzpusobují momentálnímu dějí a podle toho to někdy zhalsují, jindy ztišují.
A někteří to mají dost špatně a výrazně zpracované. Jako některé zvukové efekty ve filmech, kde pozadí atd je extremně nahlas, že to chvílemi pořádně řve, ale zato není dobře rozumět postavám, co říkají.

Edit: Ano, taky jsem si toho všiml, hlavně v tom kině. Jinak nevím, proč se to tak dělá.
Připadá mi, že ubývá čím dál víc seriózních odpovědí na otázky. Většina odopvídajících se zaměřuje na kritiku – buď gramatiku tazatele a různé chyby (proto tu přece nejsme!!) nebo zpochybňují jeho inteligenci, chovají se povýšeně, velmi nadřazeně, že to v tazateli vyvolává otázku, proč se vlastně ptá?
Oni budou tvrdit, že úměrně s počtem úbývajících seriózních odpovědí, klesá i počet seriózních otázek. To bych neřekl. Zkrátka jen stále víc přibývá těch, kteří nechtějí přímo odpovídat na otázky, ale chtějí jen kritizovat ostatní.
Z odpovedi.cz se stal web na urážení a kritické hodnocení ostatních. Nejsme tu proto, abychom opravovali ostatní (hlavně co do gramatiky) a soudili je – za jejich otázky, podkopávali jejich sebevědomí, zpochybňovali jejich vědomosti a schopnosti. Jenže „někteří“ tu chodí asi právě kvůli tomu, protože tohle tvoří větší jádro odpovědí.
Když nevím odpověď na otázku, neodpovídám. Popřípadě řeknu, že si nejsem jistý, pořád je lepší napsat, že nevíš, než se uchylovat ke kritice.

Další odpovědi
Kelt

Netvrď tady, že máš absolutní hudební sluch. A pokud to máš odněkud potvrzené, že jsou písně opravdu o tón výš, tak je to něco jako podprahové vnímání. Jinak můžeš tady uvést nějakou píseň nazpívanou normálně a pak o ton výše?
Normální člověk přesvědčí, podá důkaz aby to mohli ostatní posoudit a ne, že je to tak, protože jsem to řekl já. Nevím, proč mne napadáš? Ale ano, a nebudu to rozebírat. Takových je tady více.