annas

Proč pan Veselý takto jedná? Znáte důvod?

Pan Veselý bydlí v pětadvacátém poschodí. Každý den sjede ráno dolů výtahem a jde do práce.

Večer se vrací a vždy vyjede do čtyřiadvacátého poschodí a jedno patro nahoru jde pěšky.

--
Tuto hádanku jsem dostala mailem.

Doplňuji:
Odpověď jsem neznala, dostala až dnes ráno. Prý to je malý „žertík“.

Pokud bereme jako žert, zmiňovaný muž je vzrůstem tak malý, že dosáhne ve výtahu jen na předposladní tlačítko. Tudiž musí jít do posledního patra pěšky.

Stejně tak mohl muž vystoupit z výtahu a dojít do posledního patra z jiných důvodů.

Kdybych měla jet výtahem já, jdu pěšky už z přízemí, i když na tlačítko dosáhnu:-)) Jiné důvody.

Nejlepší odpověď
Alesh

Je to trpaslík, nedostane na tlačítko „25“, které je nejvýš, ale jen na „24“. 😉

Další odpovědi
Kelt

Pan Veselý je trpaslík a večer jede sám ve výtahu, nikdo s ním není a proto dosáhne jenom na tlačítko 24. poschodí. Když jede dolů, dosáhne snadno na spodní tlačítko přízemí.

Hamon

Přikláním se k tomu, že na něj nedosáhne, jak tu několikrát zaznělo.
Ale ještě je tu jedna možnost – machruje a říká „denně chodím do pětadvacátého patra pěšky“…

Kat ka Suky

Dolu posoicha do prace
Pak ma cas tak trochu jede a pak jedno patro vyjde abi zhubl.. :D

beer

Poněvadž do posledního patra některé výtahy nejedou ))
Doplňuji:
Z posledního sejde ale také pěšky do předposledního.

anonym

Je to patrně liliput.
Ráno muž problém nemá, protože mačká ve výtahu tlačítko do přízemí, které bývá obvykle umístěno dole. Večer však potřebuje zmáčknout tlačítko do 25. poschodí, které je umístěno o hodně výše a malý vzrůst muže mu tedy neumožňuje tlačítko zmáčknout. Zmáčkne tedy jen to, na které dosáhne a zbytek musí dojít po svých (pokud teda s sebou nenosí stoličku nebo skládací schůdky :))

marci1

Třeba výtah jezdí jen do 24. poschodí a jedno patro do 25. musí jít pěšky.

zjentek

a nevíte, jestli měl být ten mozkolam i vtipnej?

bolak

no jo, proto je tam ten „trpaslík“ a né „chlap na vozejku“, taky by se tím hned prozradila pointa..

ptáč

a nebyl to náhodou pan Ředkvička? Ten je takový malý.