Avatar uživatele
band of brot

Proč obchodní řetězce vykořisťují své zaměstnance (otroky)?

Proč obchodní řetězce (supermarkety, hypermarkety) nelidským způsobem vykořisťují své prodavačky? Vždyť to jsou ohromné firmy s největším ziskem v republice a přesto mají potřebu chovat se ke svým zaměstnancům jako k otrokům? Proč?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Agneta, zzzlatokopka před 3351 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
sonam

Ja bych otázku položila jinak. Proc se většina zákazníků chová k nám prodavačkam jako bysme byly služky. Jsem člověk a to ze nemůžu reagovat a proste nadávky a musím si všechno nechat líbit je horší než to jak se chová Můj zaměstnavatel.
Doplňuji:
Mily gecco, není to o kvalifikaci. Právě v řetězcích sedi na pokladnaCh spousta vysokoškoláku protože nemohou najít zaměstnání. Třeba i proto že nemají žádnou praxi.

Upravil/a: sonam

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?johana 56 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Je to jejich obchodní strategie, vystrašený zaměstnanec, rychlý a levný zaměstnanec. Neustále jim připomínají, že je mohou propustiit:-(((
A víš co je nejhorší? Že to jako zákazníci podporujeme:-(((

Doplňuji:
sonam naprostý souhlas.

Ale to jak se k vám lidé chovají také zaviní váš zaměstnavatel, oni ti vaši šéfové totiž cíleně lžou a zákazníky podvádí, a když na to zákazník příjde a cítí se okraden/podveden, no tak si tu zlost bohužel vyvětrá na Vás.

Je naprosto běžné, že mi u pokladny naúčtují jinou cenu, nikdy ne levnější, vždy dražší:-(((

Upravil/a: zzzlatokopka

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Jeden důvod napsala Zzzlatokopka – a jak už jsem párkrát zmiňoval, tyhle zaměstnance obdivuju a já bych jejich práci nedělal. Na druhou stranu oni nemají příliš na výběr – protože kdyby měli, taky tam nedělají (mizerná kvalifikace je jako koule na noze).
Druhý důvod je ten, že tyto „řetězce“ sice vykořisťují kromě zaměstnanců třeba i dodavatele, ale přesto v 2013 skončilo např, Tesco se ztrátou 1,12 mld. Kč – takže o jakém zisku to hovoříš??
___
Letos hodlá Tesco zavřít dvě nebo tři prodejny, o práci má přijít několik desítek lidí – je to pro ty lidi dobře a nebo špatně?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

nevím proč, ale vím jaké to je (kasa Kauf)
Doplňuji:
ale naštěstí už tam 2 a půl roku nejsem :)

Upravil/a: Luxx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jpau

Protože jinak by tě (řetězec) stáli víc, což se ti promítne do cen zboží a to ty – zákazník, nejsi ochoten akceptovat (viz. zánik malých krámků, resp. reinkarnace ve vietnamské večerky).

Takže pokud s tím máš problém, nakupuj u svého lokálního prodejce v krámku, kde je horší sortiment za vyšší cenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Protože si to jejich zaměstnanci nechávají líbit.

Každý zaměstnavatel si dovolí jenom to,
co mu dovolí sami zaměstnanci.

——–——
@Sonam:

Protože si zaměstnanců, kteří si jednání popsané
v otázce nechají líbit, málokdo dokáže vážit.

V tomto ohledu je dost podobná situace ve školství …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Suuuper otázka…:D

A hezkých 8 odpovědí…ale já to vidím v jiné rovině : (dovolila bych si přijít s nekonvenční odpovědí)

► Je to nedostatkem vzdělání naší vyspělé, civilizace
Ve školách se sice dost probírají klasici vysoké humanitní úrovně, jako Goethe, Tolstoj…,ale to pedagogické zprostředkování nefunguje…tam je ten zakopaný pes◄◄◄:D

„Člověk“ neví kudy kam (copyright Agneta)► tak to by se prostě těm „ubohým“ Indiánům, co je léčí šaman, nemohlo stát…
Když si uvědomím, jak asi naši předci stáli pospolu v době stěhování národů ► a jak to vypadá dnes? Něco nás jen vzdaluje a rozhání, a před tím už varoval moravský kníže Svatopluk === no ten s těmi proutky-a lámáním:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Docela rád bych slyšel odpověď gecca.
Doplňuji:
No jo gecco to je ale kapitalismus se vším všudy. Tak jak to s tebou je ?
Není to „kam vítr tam plášť“ ?

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Dělají to, co jim umožňujě české pracovní právo, uzavřené kolektivní a pracovní smlouvy a obecně situace na trhu práce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Mosoji → nějak nerozumím, můžete mi to Doplnění nějak osvětlit?

před 3351 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Sonam – já nepíšu „nizkou kvalifikaci“, ale „mizernou kvalifikaci“ – taky znám pár lidí s VŠ vzděláním, kteří nemohou sehnat práci (např. holka, která se šest nebo sedm let věnovala studiu zamilovaného oboru a nyní ani s titulem PhDr. práci nemá)…
Dalším důležitým faktorem – zejména pro lidi ´čerstvě po škole´ – je ochota za se prací přemístit.
😉

před 3351 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Sonam → klienta-hovado potkáš v leckteré (snad v každé) profesi…
A v žádné profesi nesmíš negativně reagovat, je to klient…
😉

před 3351 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Můžete si ji, Mosoji, přečíst – předčítat vám ji nebudu…
Jenom bacha na ty rudé záclonky před ´vočami´…
😁

před 3351 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jpau

😁

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%BDe­na_za_pultem

před 3351 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉

před 3351 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování