Heřman

Proč některé zařízení ruší signál televize?

Například: mixér, mikrovlnná trouba, vysavač, autíčko na dálkové ovládání, … po spuštění některých zařízení televizní obraz běhá nahorů a dolů nebo se rozkostičkuje nebo v nejhorším se ukáže není signál.

Nejlepší odpověď
anonym

Protože některá zařízení vysílají rušivé záření – mohou způsobit kolísání el. sítě (ruší napájení – třeba ten mixér či vysavač) a nebo přímo interferovat s nosnou vlnou TV signálu (autíčko na vysilačku).

Questman

mowla,
a čím to, že nové televize už to dělají méně?

anonym

Spínané zdroje jsou proti rušení odolnější, než ´klasická´ trafa. A pokud jdeo signál – nemám tucha, ale mám pocit, že je to spíše horší… 😉