dust8

Proč nejsou jukeboxy s hudbou více rozšířěny po hospodách v ČR a místo toho tam řvou TV obrazovky?

Nejlepší odpověď
Kepler

Zřejmě proto, že veřejná reprodukce hudby vyžaduje licenci s ohledem na autorská práva, kdežto na TV stačí jen levný koncesionářský poplatek. O pořizovací ceně přístrojů ani nemluvě. Ale možná se pletu.

Další odpovědi
Kura

Protože je to drahý retro.

cochee

Jestli mi do rozhovoru s člověkem, se kterým u piva/vínka sedím v hospě, něco řve tak, že neslyším nejen svůj protějšek, ale ani sám sebe, pak je zcela jedno, jde-li o TV nebo jukebox – jde o moji poslední návštěvu toho podniku. Vytřepat hlavu můžu v klidu doma, kdy si to pustím o samotě a nikoho s tím neprudím a hlavně si to pustím, kdy chci já a ne kdy chce někdo jiný… Obdobou pak je, když hlasitost zdroje je nastavena v únosných mezích, nicméně se hrají žánry, které nemusím, ne-li naprosto nesnáším.