Proc necitime nas vlastni parfem. ? ( mate to take tak ? ) Myslim si , ze uz nevonim , ale okoli rika , ze vonim. 🙂-iv

Nejlepší odpověď
annas

Protože nos je smyslový orgán, který se velmi rychle unaví. Stačí krátký čas a zatímco my již určitou vůni necítíme, naše okolí ještě ano.

Další odpovědi
anonym

Protože vaše čichové buňky si již na tuto vůni zvykli a ignorují ji. Proč může někdo pracovat v JZD? protože je již zvyklí na vůni prasat, toto platí u všeho

hanulka11

mám to také tak to je normální, člověk si na svou vůni zvykne a již ji nevnímá

dědapetr

Je ale horší že náš čich si zvykne i na pach.Takže někteří jedinci si to neuvědomí a v dopravním prostředku je to síla.

samicek333

Mám to stejné, taky sama sebe necítím, ale okolí ano, nevím proč to tak je…:)

Fiverka

Rozhodně to tak je, a je to normální jak s pachem tak s vůní. Ale mám to ve svém blízkém okolí a čím míň to cítí, tím víc toho na sebe „leje“ a tím víc to vnímá okolí… I hodně vůně může být na obtíž!!

kamila44444

taky mi to tak dělá-cítím se jen chvíli a je to taky i tím,že nos si na tu vůni zvykne a pak už ji vůbec nevnímáte a ostatní mezitím cítí něco jiného a když kolem vás projdou,tak to prostě ucítí a nemají to dlouho u nosu jako vy co si stříknete parfém,takže si na to nestihne ten nos zvyknout. :D kamila44444