ahold

Proč mají nohy do „O“ převážně muži? Zařídila to příroda tak, aby měl větší prostor jejich „přívěsek“?

Nejlepší odpověď
annas

"Lékař i dorn-terapeut se shodli na tom, že ikska jsou doménou žen. „Protože nejsem lékař, můžu to popsat selsky:

Ženy chodí na pajdu a muži na Chaplina,“ říká Aleš Dobšák-Kling. Proč tomu tak je, není příliš zřejmé. Nohy do X totiž nejvíce souvisí s nadváhou, artrózou v kolenním kloubu, úrazy, poruchami kostního metabolismu, rachitidou a osteoporózou. Óčka zas s metabolickým kostním onemocněním či skeletární dysplazií

Proč mají fotbalisti nohy do O?

V batolecím věku mohli mít budoucí fotbalisti nohy jak topol, s přibývajícími roky na zeleném pažitu se jim však povážlivě zakulacují. V literatuře se tento fakt příliš neřeší, primář ortopedie si to však vysvětluje množstvím úrazů, které mají za následek degenerativní onemocnění kolenních kloubů. To se většinou projevuje na vnitřní straně. „Na rentgenovém snímku je pak patrné zužování vnitřní kloubní štěrbiny kolena a z toho plynoucí deformita do O,“ říká Jiří Kratochvíl.

Aleš Dobšák-Kling vidí jádro problémů v přetížených svalech: „Většina pohybové aktivity při práci s míčem je zastoupena pozicí nohou ‚na Chaplina‘. Svaly na vnější straně dolních končetin jsou přetížené a tímto přetížením ‚zakulacují‘ nohu do O.“

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/zeny-chodi-na-pajdu-a-muzi-na-chaplina/

"Nohy do X a do O

noha-0 Nohy do X a nohy do O nebolinohy do x 2 postavení vbočené (nohy do X) a postavení vybočené (nohy do O) se přirozeně objevuje v různých stádiích vývoje člověka, ale také může být projevem dysbalance a špatného postavení nohou.

Nohy do O se přirozeně objevují u miminek a nohy do X v předpubertálním věku, kdy je toto zakřivení dané přirozeným vývojem a růstem organismu. V ostatních případech je nutné hledat příčinu zakřivení jinde a včasnou léčbou se tak vyhnout budoucím komplikacím

https://www.fy­zioaktiv.cz/no­hy/nohy-do-x/
--

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=Pro+nohy+do+O

Další odpovědi
zjentek

Nohy do ó nedělají žádný zvláštní prostor v rozkroku. Navlíkni chlapovi s „ó nohama“ těsný džíny, stejný džíny navlíkni ženské, postav je vedle sebe a schválně – kdo bude mít větší fugu v rozkroku!? (;

elkon

Nezáleží, jestli to je chlap, nebo ženská, ale záleží na stavbě pánve. Někdo má nohy rovné, jiný do „O“, někdo do „X“. Někdo má v rozkroku mezeru, jiný si tře stehna o sebe. U některých to ovlivní i obezita. Záleží jak se pak jednotlivé faktory sejdou a když hodně nepříznivě, tak ten člověk je chudák, protože má vnitřní stanu stehen stále rozedřenou a ničí kalhoty jak na pásu. O estetice chůze pak ani nemluvím.

Kepler

Ten přívěsek za to nemůže, to by musel být přívěs (třínápravový). Mezi muži mají nohy do O nejčastěji kovbojové, fotbalisté a jezdci na slonech.

annas

Vzpomněla jsem si na jednu dívku, které měl nohy „hodně“ do O. Nosila kalhoty, to pohled na ni to zhoršovalo. Když přišla jednou v sukni, hned vypadala líp.

Je pravda, že pokud není někdo OK, tak mu druzí ubližují,, i když šlo o děti a pokřikovaly na ni.

Existovaly dokonce i různé průpovídky.