LADIS

Proč lidí kteří se pokusili o sebevraždu cpou hned do blázince a ani je nezajímá, že byli nešťastní a blázni nejsou??

Nejlepší odpověď
anonym

Protože člověk, který se pokusí o sebevraždu není zcela normální a na psychiatrii zjistí z jakých pohnutek tak učinil. Zavřít ho na chirurgii by nemělo ten efekt.

Další odpovědi
Dochy

Řekl bych že těm, co by se dalo věřit, že nemají žádnou psychiatrickou poruchu, a opravu se jim povedl takový průšvih, že se pro sebevraždu rozhodnou při „plném vědomí“ se ta sebevražda zpravidla i povede.

Pokud jsou dlouhodobě nešťastní a nejsou s tím schopni dlouhodobě nic udělat, je velice pravděpodobné, že potřebují psychiatrickou či psychologickou pomoc. Přinejmenším jim mohou poskytnout čas na zklidnění a možnost podívat se na své problémy z jiného úhlu.

marci1

Sebe – vražda . Zabít sám sebe. Určitě není v pořádku, pokud se někdo pokusí o to, aby sám sebe „zprovodil“ ze světa. Kdysi se sebevražda považovala za velký hřích, sebevrahovi nebyl třeba umožněn křesťanský pohřeb, nebo ho pohřbili na hřbitově úplně na kraji u zdi. Pokud se člověk rozhodne spáchat tento čin, jistě je nešťastný, má psychické problémy typicky spojené s depresemi, může to být spojené se závislostí na alkoholu, schizofrenií a poruchami osobnosti (nejvíce s emočně nestabilní a antisociální). Proto je důležité, aby mu psychiatrická péče z těchto psychických nepříjemných stavů pomohla a mohl zase vést plnohodnotný život. 🙂

Pája26

Myslím, že na psychiatrii určí, zda jde o poruchu osobnosti- narušený pud sebezáchovy nebo jestli šlo pouze o demonstrativní pokus- snahu upozornit na sebe. To pak není pácháno s cílem zabít se.

mosoj

Tak jako břicho léčí chirurg nebo internista, tak mozek léčí neurolog a psychiatr. Do porodnice ho určitě nepošlou .

mojitek

ono něco jiného je být -nešťastný- a něco jinyho je páchat sebevraždu z nějakých důvodů..To není jedno a to samý