endy122

Proč jsou deštné lesy káceny?

Nejlepší odpověď
marci1

Každoročně se vykácí a následně zmizí území pralesa o rozloze srovnatelné se státem New Jersey. Rostliny a živočichové, kteří tento prales obývali, buďto zahynou nebo si musí najít nový domov v zachovaných částech pralesa. Proč jsou tedy pralesy ničeny?
Hlavním důvodem ničení a kácení pralesů jsou lidé. Lidé kácí deštné pralesy z různých důvodů, jako jsou:

dřevo na stavby nebo získání paliva
zemědělská půda pro malé i velké farmy
půda pro chudé farmáře, kteří neznají jiný způsob obživy;
pastviny pro dobytek; a
stavba silnic
http://world.mon­gabay.com/czech/5­01.html

Další odpovědi
quentos

dodejme, že hlavním důvodem je těžba vzácného dřeva (mahagon, cedr, palisandr apod.), které se jinde než právě v deštných pralesích vyskytuje jen zřídka.

Pepa25

Získávání zemědělské půdy a těžba dřeva. Převažuje důvod získávání zemědělské půdy (zdroj:UNFCCC)

Drap

Je tam jen jediný důvod : Dřevo a zisk