Michal Kole

Proč je zvyk a jak vznikla tradice, že když se narodí dítě, tak muž od ženy, která rodí jde do hospody a opije se ?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni to tradice. Spousta lidí se tak nechová. Narození potomka je významná událost v rodině a je to vážný důvod k oslavě. Nedělá se to jen v poslední době. Dříve když rodili ženy doma, tak to většinou fungovalo tak, že když to přišlo, zavolala se porodí bába. Za když přišla , tak vyhnala všechny může z místosti. Často stavení mívala jen jednu obytnou místnost. Ženské byly u porodu a chlapi stáli na dvoře, a aby se jim lépe čekalo, tak pili kořalku. Takto to asi nějak vzniklo.

Další odpovědi
Anuket

Nesouhlasím s Lukasy. I jako žena bych řekla, že bych na místě chlapa, po několikaměsíční snaze o mimčo udělala to samé. Pozvat nejbližší známé na láhev něčeho kvalitního, nějak ze sebe dostat ten nával radosti. 🙂

Jak říká přítel – „Kdybys mi oznámila, že jsi těhotná, tak bych se radostí prvně po**al a pak pozval chlapy z práce do hospody“ .

Každopádně bych to nenazvala zvykem. Je to na každém jedinci.

Lukasy

To neni žadna tradice, to si tak jen někdo udělá duvod aby se mohl ožrat.

nimbus4

Muž od ženy, která rodí se jmenuje otec. Tento zvyk vznikl proto, že se pije na zdraví. Míněno duševní a fyzické zdraví novorozence. Je s politováním, že tazatele této otázky nezapili vůbec.