ElonMusk

Proč je ve společnosti hojně diskutována změna pohlaví, ačkoliv není možná?

Narazil jsem dnes na článek „Tereza bývala Jakub: Po změně pohlaví řekla, jak to teď má se sexem.“ Jak jsem tušil, článek se zabýval pouze hormonální léčbou a chirurgickými zásahy. Což není žádná změna pohlaví. Navíc jsem na FB zaznamenal, že OSN organizuje akci Free and Equal, na podporu lidí, jež si změnili pohlaví.
Co si pamatuju ze základní školy, chromozomy definují pohlaví jedince (ať už má mezi nohama třeba květináč). Ty ale v současné době nelze změnit. Proč se tedy mluví o změně pohlaví? Přijde mi úsměvné, když se muž nechá přeoperovat „na ženu“, ale všechny jeho buňky v těle stále uvádějí, že je mužem, tedy mají na sobě napsáno XY 🙂

Odpovědi
dubraro

Ono je to ještě složitější, protože osoba s chromozomy XY se může cítit jako žena, zjednodušeně řečeno „mít ženský mozek“. Operativní a hormonální změny vzhledu a oficiální změna identity takové osobě pomůže zmírnit vnitřní rozpory a chovat se v souladu se svým cítěním.
Rozpoutávání „hojné diskuze“ a excesy takto postižených osob (například fyzický muž vítězem závodů žen) mají za cíl získat pro ně nezasloužené zvýhodnění a společenské postavení.

elkon

To se musíš zeptat někde na vědeckém pracovišti.

Kryšpín

Přijímali jsme zaměstnance a pravil jmenuji se Dočkal, ale brzy budu Dočkalová, abyste nebyli překvapeni, prostě nese to nová demokratická doba, ovšem v Bruneji by byl problém, tam mají v zákoně ukamenovat.

jirka F

Genetickou informaci tedy XY nelze fyzikálně změnit na XX to je nemožné.Lze změnit pouze estetiku tak že bude ten člověk vypadat jako žena ale geneticky ženou nebude.Asi tak si myslím že to bude.