nimecacek

Proč je v ČR poslední dobou tolik vlakových nehod?

Odpovědi
Kepler

Čti tady, taková otázka tu už byla před šesti dny: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-to-deje-s-temi-vlaky

Kryšpín

Poněvadž je zapotřebí nejdříve cyklostezky, rozhledny a další podobně nutné věci.

anonym

Už se to tu řešilo, je to obecně kvůli absenci automatických zabezpečovacích mechanismů, které by dokázaly ve správné chvíli zasáhnout a napravit lidské selhání.

paul1

Je to divné. V dnešní době vyspělé techniky – auta bez řidiče, metro bez strojvedoucího, kosmické rakety … a u železnice přetrvávají komunikace jako za císaře pána

cukrar

Protože jsou lidé nezodpovědní a porušují předpisy. I u plně automatických systémech dochází k poruchám.

anonym

Důkladné zabezpečení na evropské úrovni normy ETCS Level 3 budeme mít na dvou hlavních koridorech až v roce 2025 !

Ani potom ale nebudou zabezpečeny okrajové tratě kde jezdí pendly po lokálkách 🙂. Bohužel, nejsou na to peníze a sami to zjevně ani podle specifikací vyrobit nedokážeme :-/

anonym

Na lokálkách se zaměstnanci ČR spoléhají na obyčejné telefonní hovory, což je musím říct – zoufale špatně. Je na tom zjevné, že obecně u nás kolem drah se pohybuje nedostatečné množství lidí odborně vzdělaných v oboru IT a podle toho to vypadá, místo aby se řešila důkladná automatizace a zabezpečení, řeší se nanejvýš promazávání drhnoucích mechanismů (ne že by to nebylo potřeba, ale jen TO u moderních drah nemůže stačit). Je třeba nalákat k drahám mnohem víc „ajtáků“ za klávesnicemi a zlepší se to.