_136

Proč je sortiment na čerpacích stanicích dražší než např. v supermarketech Albert ,Tesco nebo Kaufland?

Nejde mi na rozum proč např. minerální voda od mattoni která stojí v albertu 10.50kč tak ta uplně stejná minerální voda mattoni stojí na čerpací stanici benzina 25.00kč kde je rozdíl?

Odpovědi
nyjono

Je to prostě doplňkové zboží.
Chceš nebo potřebuješ hned a nechce se ti zajíždět k většímu obchodu? Tak si připlať, zákazníku.

Kelt

Máš možnost si nakoupit v době, kdy jsou otevřeny obchody a musíš vykonat cestu do obchodu. Nebo jedeš třeba v noci a nikde nemají otevřeno a ty se zastavíš doplnit nádrž v autě a ty máš žízeň, že bys dal nevím co, za minerálku. No tak si připlať.

elkon

Protože benzínka je často jedinou možností řidičů pro občerstvení (hlavně pro ty, kteří jedou i v noci). A proto zaplatí hlavně za občerstvení každou cenu. Není to jen u nás, ale i v zahraničí. Zajíždět někam hledat jiný obchod je zdržení.

Schluker

Benzinky na palivech moc nevydelaji, nejvetsi cast prijmu maji prave z doplnkoveho prodeje. Proto jsou ty ceny tak vysponovane. I pri malem objemu prodeje je marze velmi vysoka.

nyjono

Schluker, na palivech moc nevydělají 😁 😁 😁 , tos mě teda dostal 😁 😁 😁
A proto je vytrhne těch několik minerálek a bonbonier.

Schluker

Marze na litr je cca 2,–
To neni moc. Vicemene se tim pokryji naklady, nejvetsi cast zisku je skutecne z doplnkoveho prodeje. Bavime se obecne, takze extremy jako je ONO do toho nelze pocitat.

Dochy

I kdyby měli pitomý 2 koruny na litru… Běžně tankuju 45–50 litrů, z doplňkovýho beru v průměru tak za 50kč (většinou nic, jindy pro rodinu za 200). Většina řidičů co tak koukám, zaplatí jen palivo a zmizne. jen tak cca 20–40% se zdrží a bere něco dalšího.

nyjono

Když vidím, kolik tam projede aut a kolik litrů v průměru berou, tak to mají teda sakra vysoké náklady.