Kroupič

proč je růžove jézero růžové?

Nejlepší odpověď
Heleave1

Tak na tohle ti nikdo neodpoví. Nikdo na to ještě přišel. Nejčastější teorie jsou řasy, bakterie, nebo nějaký minerál. Ale nic z toho se nepotvrdilo. Ona totiž ta voda je růžová i v láhvi na barva se neusazuje.

Další odpovědi
marci1

Je to zajímavé, jelikož koupání je v něm podobné, jako v Mrtvém moři, ale obsahuje více soli . Mění barvu podle aktuálního počasí. Někdy bývá červené, někdy se zbarví dooranžova. Stále se ještě nepřišlo na to, co to způsobuje.