Liii

Proč je komiků mužského pohlaví více než komiček?

Nejlepší odpověď
annas

Vložila jsem podobnou otázku

Mají ženy menší smysl pro humor jako muži? Je kvůli tomu více mužských herců komiků?
Nebo je málo autorů, kteří dovedou napsat dobrou ženskou roli?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/maji-zeny-mensi-smysl-pro-humor-jako-muzi-je-kvuli-tomu-vice-muzskych-hercu-komiku

Máte-li zájem, projděte si odpovědi, všichni odpovídající jsou stále aktivními uživateli.

Další odpovědi
anonym

Protože většina mužů je schopna si dělat srandu i ze sebe, na rozdíl od většiny ženských.

badisko

Muzum .. bohove nadelili humor a vam krasu ..:D me osobne oboji …:)

Psychotic

Jako téměř vždy se odpověď dá snadno nalézt v evoluci. Muž jakožto dobývající na sebe musí strhnout a udržet pozornost ženy, v čemž humor dost pomáhá. Naproti tomu na ženině smyslu pro humor příliš nezáleží, tudíž přináší jen minimální evoluční výhodu.
Smysl pro humor u muže zvyšuje (zvyšoval) šance na rozmnožování, zatímco u žen je efekt sporný = evoluční tlak na tvoření vtipných mužů, nikoli žen. Což samozřejmě neznamená, že se nemůže narodit vtipná žena, jen je jich méně.

Hamon

Neznám žádnou komičku mužského pohlaví.