funky

Proč internetové vysílání některých zahraničních pořadů není přístupné v ČR?

Občas se stane na youtube či na stránkách zahraničních TV stanic, že nelze přehrát pořad pro region ve kterém se nacházím. proč tomu tak je?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Autorská práva. Jejich vlastník si nepřeje, aby to viděli v jiných státech. Důvod já osobně nechápu.

Další odpovědi
P.T.

Důvod je jednduchý. Autorská práva, která nakupují televize pro jednotlivé pořady/filmy se vztahují pouze k jejich zemi působnosti/vy­sílání. Není to proto, že by nechtěli, ale proto, že nemůžou. Kdyby byly např. pořady ČT dostupné všude v Evropě, naše poplatky by mohly být až několikrát, ne-li několik desítek krát, dražší a navíc by se na nich museli podílet i země EU, ve prot které je to vysílání dostupné/určené. Je to stejné s pozemním, kabelovým i satelitním vysíláním. U satelitního vysílání si z tohoto důvodu kupujeme ony dekódovací karty – abychom chytli české kanály, max. slovenské. Tato karta se může užívat jinde v Evropě, ale nesmí se prodávat mimo území ČR/SR.

Blem007

http://www.online-tv-zdarma.tym.sk doporučuju jede po celem svete

Zdroj: http://www.online-tv-zdarma.tym.sk