nevimjakejme

Proč u některých her nefunguje gamepad?

Koupil jsem si gamepad Esperanza Gladiator Egg108W. U hry Fifa 18 funguje bez problémů, ale u GTA V nebo Trial Fusion mi nereaguje. Nevíte čím to je a jak to opravit? Díky

Odpovědi
aliendrone

No já ani nevím, kritický je ovladač gamepadu, který by ho měl umět pro hru nadefinovat (pokud to pdporuje). Mičudy, hokejky – prostě sportovní hry jsou samozřejmě v poho – tam se to bere jako samozřejmost. A ti, kteří umí POŘÁDNĚ nejen s klavesnicí/myší, ale i s gamepadem tvrdí, že je na to gamepad LEPŠÍ! To já potvrdit nemůžu, jsem zarytej myšoklávesák a navzdory rokům výcviku s DualShockem na Playstationech mi gamepad prostě nesedí. :)

anonym

Na vině je volba nevhodného gamepadu.

lepší podporu gamepadu mají hry v rámci platformy STEAM v kombinaci s ovladačem STEAM CONTROLLER http://store.ste­ampowered.com/ap­p/353370/Steam_Con­troller/ … podpora tohoto ovladače je u her zpravidla mnohem lepší než je tomu u běžných ovladačů, které nejsou tak dobře přizpůsobitelné a adaptovatelné na jakoukoliv formu ovládání. I u her u kterých totiž vývojáři s gamepadem nepočítali není problém steam controller použít. Přes tento ovladač se ostatně dá celkem pohodlně ovládat i komplexní hra typu Sim City díky dvěma integrovaným touchpadům což si s běžným gamepadem založeným na výkyvných kloboučcích umím jen těžko představit. Je to tedy jen o správné volbě dostatečně vyspělého a adaptovatelného gamepadu IMO.

Michálek1245

Zpravidla je to o tom, že ten systém hry s tím gamepadem neumí pracovat. Většinou to dělají levné gamepady, které nemají licenci a tak s tím vývojáři nepracují. Musejí se přebindovat. Osobně doporučuji třeba článek zde, který doporučuje herní příslušenství. Případně hodně univerzálně funguje na PC ovladač od Xboxu. Využívám a doporučuji.