TommyKiller1

Proč budou chodit odečítat vodoměry, když máme elektronické a ty se zpracovávají dálkově?

Nejlepší odpověď
anonym

Zásah od odečítacího zařízení nelze dálkově zjistit. Kouknou na plomby a jdou o dům dál.

Další odpovědi
JájsemRaibek

To se musíš zeptat vodárenské společnosti, ale důvod bude zřejmě takový, že půjde zároveň i o kontrolu např. plomb a jiného porušení.
Sebelepší elektronika neodhalí třeba průsak pod převlečnou maticí a tím možnou havárii na vodoměru, což by se ti určitě nelíbilo.

anonym

je možné, že jde hlavně o vizuální kontrolu samotného zařízení. kde kdo se snaží udělat skoro nemožné, aby nemusel platit za skutečně využité služby.

Lamalam

Odečet + kontrola.

Dochy

A na jakou vzdálenost ten odečet funguje? Jsou různé typy a co jsem měl tu čest (asi před 5 lety) tak se odečetl řádově tak na půl metru do datalogeru. (v současbném bytě máme jen mechanický)