zjentek

Proč 1366×768 rozlišení statisticky převálcovalo všechna ostatní rozlišení, včetně vyššího full HD?

Počítače a internet- rozlišení.
_____________­______________

Je toho plnej internet, no. Stačí gůglit rozlišení 1366 × 768 a mrknout na výsledky.

Jinak dík. (;

Odpovědi
aliendrone

A jaxnato přišel? Neznám nikoho, kdo by používal menší rozlišení, než FHD s vyjímkou majitelů (starších) mobilních zařízení (což je trochu jiná liga). Dnes snad ani nejsou v prodeji monitory, které mají nativní rozlišení menší, než FHD. :)

anonym

nejspíš to statisticky ovlivňují velmi početné levné notebooky, levné telefony a levné tablety, které často nižším rozlišením než je FullHD disponují. Holt když dáte za tablet 1500Kč nemůžete čekat zázraky a i přesto spousta lidí právě na takovou cenovku naletí a nakupují to ve velkém.

Co na tom že je uživatelská zkušenost s takovým zařízením prachbídná, oni se prostě uchlácholí postojem „však to mám jen na takové to domácí žvýkání“ 🙂

aliendrone

Ok, zagooglil jsem. Výsledek je, že nejčastější rozlišení je u stolních mašin FHD a vyšší, u noťasů 1366×768 a vyšší (no, to 1366×768 nativ je spíš bazar, i noťasy dnes mají obvykle FHD) Ostatní zařízení jsou logicky jiná liga – jak jsem v odpovědi psal.

Takže znovu – jaxato příšel? Že by článeček zroku 2013 nebo tak něco? (tenkrát to byla pravda), ale čo bolo, to bolo, těrazky… ;) :)
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rozli%C5%A1en%C­3%AD