lukas.zmizik

problém s knedlíkama, omáčkou a příborem v restauraci…

Když mi v restauraci do jídla naloží tolik omáčky a tak málo knedlíků, že pak ti knedlíci nejsou schopni vsáknout tu omáčku a já ji musím vyhodit, protože příborem ju samozřejmě nejsem schopen sníst, chtěl bych se zeptat, jestli je to stejně zavrženihodné faux pas, jako kdyby mě v restauraci odmítli dát k jídlu příbor?

Nejlepší odpověď
briketka10

můžeš si požádat i o lžíci 😁

Další odpovědi
redy

To buď rád, horší je když kdedlíky sou promočený tou vomáčkou to je teprv hnus.
Že zbude omáčka to přeci neva.
Horší že by ti nedali ten příbor---- to už se stalo?
A kde… :))

anonym

Vem si lžíci milá Lízo, tak to řeším já. Má objednávka guláše zní: guláš, rohlíky a lžíci a může to být i v Interkonti­nentálu.

anonym

Dali ti teda prostě jen moc té omáčky, asi nějaký učeň, který neví, jak velké, kolik přesně omáčky dát…prostě sněz jen to, co snít chceš, vá porce byla špatná, není to tvá chyba. Se lžicí mezi knedlikama bys vypadal jako buran, jako děcko ze školky. Vždy jsem se setkala spíš s opačným problémem, měli na talíři minimum omáčky. Na všechno se stačí normálně, slušně číšníka zeptat, pokud není trouba, dojde mu, že je ta porce špatně. a sjedná nápravu. Přece se nebudeš bát číšníka 😁

anonym

Restaurace mají většinou standardní velikost porcí. Co ale jeden host zvládne bez problémů, jiný může mít problém sníst. Nenapadlo tě požádat číšníka o dva plátky knedlíků navíc, nebo o to, aby ti omáčku přinesl zvlášť? V restaurasci jsi ty host a obsluhba se má snažit hostu vyhovět. V některých restauracích ti přinesou přílohu na samostaném talíři. Není bráno za společenský prohřešek, když celou porci nesníš.
Jako faux pas na straně restaurace nemůžeš brát to, že ty máš problém sníst porci jídla, kterou zde podávají. Máš přece možnost jít do restaurace, která ti vyhovuje, nebo si uvařit doma.

da ny

Kam chodíš do restaurace :D?
Já mívám všude omáčky málo, 4 knedlík už je na suchu :)