Avatar uživatele
VampGirl

Pro koho jsou určeny kontejnery na tříděný odpad?

V naší obci jsou na sídlišti u paneláků kontejnery na tříděný odpad na papír, plasty, sklo… Jednou se mi stalo, že jsem do těch kontejnerů šla vyhodit starý papír a nějaká paní se na mě obořila, že prý to tam nemám co vyhazovat, že prý to jsou kontejnery určené pro lidi žijící na sídlišti v panelových domech. Žádné další kontejnery kromě těchto u nás v obci nejsou. Co si o tom myslíte? ‚Patří‘ kontejnery opravdu lidem bydlícím v panelových domech nebo jsou kontejnery určené pro všechny obyvatele obce? Já osobně si myslím, že by měly být pro všechny. Děkuju za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Miroslavst, lensen, hanulka11 před 4785 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

jistěže je to pro všechny .U nás je to také tak , prostě ji řekni ať se dojde zeptat na úřad že jí to vysvětlí.Házej to tam dál
Doplňuji:
kontejnery na tříděný odpad se nezamykají aspoň u nás ne

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Zde se dozvíš více a můžeš si i zahrát hru, zda umíš třídit odpad.
http://www.ekon­tejnery.cz/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lensen

Kontejnery na tříděný odpad nejsou majetkem nějakých lidí ze sídliště,jsou určeny všem lidem,kteří odpad třídí,tímhle příště můžete argumentovat
Doplňuji:
Něco jiného jsou kontejnery na směsný komunální odpad,tady si lidé odvoz sami platí

Upravil/a: lensen

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

kontejnery na tříděný odpad jsou pro všechny, hlavně pokud jsou to jediné kontejnery tohoto druhu v obci. Děláte dobře, že třídíte, tý ženský si nevšímejte.
Samozřejmě jiné by bylo, kdybyste chodila vyhazovat do obyčejného kontejneru netŕíděný odpad, občas u nás také zahlédnu, jak zastaví auto, lidi s několika pytli vyběhnou a hodí to do našeho kontejneru před barákem, to dokáže naštvat, protože za tyhle kontejnery si lidé, co bydlí v domě u kterého je opravdu platí sami.
Jinak my taky nemáme kontejnery na třídění v ulici, chodím do ulice o kus dál a nikdo mi nikdy nevynadal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

U nás se mi taky občas stane,pokud smetí vyhazuju cestou do krámu do jiného než „svého“ kontejneru,že mi někdo vynadá,ale taky se stane,že lidi z protějšího baráku jdou vyhodit smetí k nám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Myslím, že jsem někde četl, že jsou určeny jen pro ten dům, před kterým stojí.

Jsou města, kde si lidé kontejnery před „sousedy“ z vedlejšího bloku zamykají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Kontejnery pro tříděný odpad jsou určeny pro fyzické, nepodnikající osoby. Podnikatelé mají svůj odpad platit – což asi všichni vidí okolo restaurací jaká je praxe. V obcích v okolí Prahy je celkem běžné, že v pátek tam naváží svůj odpad luf´táci, protože je to na venkově pohodlnější – mohou zastavit u kontejnerového hnízda (venkovani provokatéři zas v týdnu vozí svůj odpod do Prahy, zejména ti co mají pražské služební auto). Nicméně v obci kde občan trvale žije a kde platí poplatek za komunální odpad (tyto kontejnery platí město, ne bytový dům) by měl mít možnost využít kterýkoliv kontejner, pokud není přeplněn. Případně sběrný dvůr.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Primárně jde pro rezidenty. Každé město nebo technické služby mají pro konkrétní kontejnery nastavené spádové oblasti. Proto se třeba vede evidence odpadů. Hlavně je to pro běžné fyzické osoby. Pro firmy jsou tu speciální služby na likvidaci odpadů jako třešba tady: https://ecoser­vis.eu/sluzby-pro-autoservisy-likvidace-odpadu/ Aspoň takhle je to dle oficiální vyhlášky v našem městě. Respektive je tam přímo odstavec o tom, že kontejnery jsou pro fyzické osoby.

Avatar uživatele
mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
hanulka11

tady ale nejde o smetí, ale o tříděný odpad

před 4785 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Před domem nám stojí několik kontejnerů-na sklo,na papír,na plast a na zbytek,a stejně si lidi hážou co kam chtějí…

před 4785 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

my máme několik kontejnerů v obci a hážeme kam chceme, ale běda, kdyby jsme vyhodili ve vedlejší vesnici, to by nám dali,,,:-D

před 4785 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Miroslavst

my je máme přímo před barákem :( a jinak můžem ve městě vyhazovat kdekoli.

před 4785 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek