Bobek 2

Pro jaký typ otázek je určena stránka odpovědi.cz?

Pro jednoduché otázky, na které by si každý měl umět najít odpověď Goooglem, anebo pro těžké a složité otázky, na které nikdo ze zdejších namachrovaných medailistů stejně asi odpověď nenajde?

Nejlepší odpověď
annas

Jste tady krátce, tudíž si všímejte, o který typ otázek je zájem. Především o ty, u nichž není třeba myslet. Stačí se podívat na počty odpovědí.

Nemyslím odborné otázky či ty, u nichž je třeba něco znát či umět správně vyhledat. . Vpravo pod žebříčkem byl věta, že špatná otázka je ta nevyslovená. Takže …

Myslím si, že admini preferují kvantitu, nikoliv kvalitu, tedy náročnost.

Vím, že se mění uživatelé, ale málokdo využije při vkládání otázek našeptávač nebo se podívá do archivu. Totiž mnoho otázek se opakuje.

U odborných dotazů je možné jen třeba něco doplnit, starší dotazy na právo jsou neplatné, u opakovaných názorových otázek se mnohým nelíbí, že nevymysleli originální otázku, že je někdo předešel.

Osobně se domnívám, že když mě zajímá názor, přečtu si i starší, přece nezáleží na tom, zda dotyčný zde je, nebo už není. Všichni jsme anonymové.

Jak jsem někde psala, v minulosti se třeba nehodnotily zábavné otázky, nebo ankety. Dnes už neplatí.

Často chybí odkazy v souvislosti s uváděním tzv. „plagiátů“ bez uvedení zdroje, i když je třeba souhlas vydavatelů stránky.

Je pravda, že pokud by uživatel místo na Odp. vložil otázku do Google, měl by odpověď hned. Někteří neumí vyhledat, jiní jsou pohodlní, mnozí se baví atd.

Osobně se domnívám, že by se mělo zrušit bodování, zavést třeba pořadí podle počtu odpovědí. Tak to bylo v minulosti a je to i na jiných stránkách.

Další odpovědi
hapiky

To je to samé, jako by ses zeptal, pro jaké čtenáře je určena nějaká kniha, i když kniha bývá specifičtější. Sám admin vybízí: Ptejte se na cokoliv! Odpověď dostanete(zpra­vidla), nebo vás smažeme!(nebo dostanete několik kvalifikovaných odpovědí a potom vás nějaký „osvícenec“ skryje!

Edison

I tohle tu je mnohokráte diskutováno. Použij místí archiv. Třeba zrovna tahle otázka sem už dávno nepatří.

zbyndo

Spýtaj sa, čo Ťa zaujíma,ak je otázka nevhodná,namachro­vaní medailisti ju budú ignorovať, poprípade Ťa na to upozornia vo všetkej úcte a slušnosti.Ak by bol niekto povýšenecky, sám by poklesol u ostatných,ak má niekto znalosti o téme, odpovedá obšírnejšie, odbornejšie,to neznamená že je namachrovaný

Ametyst

Buď Tě pošlou na google nebo do archlívu. Tady se zkrátka googlí a chodí k doktorovi. 🙂

anonym

bohužel odpovědi.cz nejsou tematicky zacíleny, a tak nelákají oborové specialisty (ti by se tu totiž zbláznili z toho kvanta nesmyslů které se tu propírají). Místo toho jsou tak obecné a neurčité, že tu drtivou většinu otázek tvoří jen otázky, které tu místní lovci metálů píší jen tak z nudy a odpověď je nezajímá víc než hrnek zdarma za vítězný DOTAZ+ 🙂.

Edison

Ani otázky nejsou černobílé. Není to tak, že jso otázky se spoustou dostupných odpovědí a pak ty, na které jsou odpovědi složité, proto jsou nedostupné. Dobře to tu nedávno popsala Annas.

Edison

Myslíš, že opisování miliard odpovědí, a mnoho dokonce přímo na tomto serveru, dává smysl? To jen ukazuje na jednu, nebo dvě věci: 1. lenost, nebo 2. neschopnost. Představa, že cokoli CHCI mu ostatní MUSEJ nastrkat pod nos. Lze k problému přistupovat i tak, že když někdo nečte odpovědi jinde, nemá smysl, aby se tazateli odpovídalo zde, protože číst stejně nebude. Nebo protože z odpovědí dostupných jinde nepochopí nic, nemůže pochopit stručnou odpověď tady. Takže zbytečná námaha.

Ale jsou tu i smysluplné otázky. Jen jich je holt dost málo.