pusinka50

Přítel před měsícem prodělal infarkt. Srdce poškozeno nebylo, do zůžené tepny dostal výplň. Bojí se teď sexu.

Přítel 47 let se bojí, že pži sexuálním vzrušení může dostat další infarkt. Je to prý něco jiného než to, že má těžkou práci, řeže a nakládá dříví, seká trávu, je to typ člověka, který si práci hledá a je ve stresu, že je jí moc a tak dohání každou minutu nikdy nekončící prací. Co je podle vás nebezoečnější a jak mu vysvětlit, že snad sex mu nepodlomí podruhé zdraví a že při práci je nutné odpočívat a relaxovat a nenechat se psychicky dobíjet faktem spousty práce?

Nejlepší odpověď
baghira

Já myslím, že nedílnou součástí takových vážných zákroků by měla být i psychoterapie, která by člověku pomohla s přechodem na nové životní podmínky.
A souhlasím s tím, že stres je větší nebezpečí, než sex.
(Předpokládám, že ohledně tělesné námahy dostal od lékaře instrukce a dodržuje je.)

Další odpovědi
anonym

I sex má mnoho forem, od něžného mazlení až po vášnivé řádění.
Právě v takovýchto situacích je na partnerce, aby rozehrála své umění a citlivě stimulovala partnera.
V okamžiku, kdy o tom předem diskutujete, tak potlačuješ emoce ve prospěch rozumu, a ten velí obavy a zdráhavost. Kdežto při spontánní předehře si už touha sama najde svou cestu.
Pokud už o tom potřebuješ povídat, tak zdůrazni prospěšnost a nezastupitelnost pro fyzickou i psychickou kondici a duševní hygienu. Ideální je navodit stav, že oba chtějí a to vy, ženy umíte dokonale. Ne nadarmo jste se v tom zdokonalovaly po celé stovky generací.

Deli

Zkuste přítele přimět, aby si o tom s lékařem promluvil. Slova odborníka o tom, že sex (ten v domácím prostředí se stálou partnerkou) mu naopak prospěje, ho jistě uklidní.

meereg

Já jsem před 6-ti léty prodělal infarkt a poté během té doby ještě několik angioplastik(roz­šíření a zastentování zúžených cév na srdci).Dnes je mi 53 let a sexu se věnuji pravidelně a se vší vervou.A neodpírám si ani alkohol.