sowa

Jak může SSZ kontrolovat využití příspěvku na péči?

Pečuji o matku (90) sama. Nevím jak doložit při případné kontrole využití příspěvku.

Nejlepší odpověď
marci1

Kontrolní šetření probíhá u příjemce příspěvku v domácím prostředí, aby pracovník úřadu práce mohl posoudit, v jakých podmínkách příjemce příspěvku žije a zda je péče poskytována v odpovídajícím rozsahu a kvalitě. Pracovník se dotazuje, kdo poskytuje příjemci pomoc a zjištěné informace porovnává s údaji uvedenými na oznámení o poskytovateli pomoci. 🙂

Podrobněji: http://www.pris­pevek-na-peci.cz/kontrola-vyuzivani.html