alexandra

Připojení PC k TV,nejde zvuk do TV.

Nedávno jsem se na to ptala,povedlo se mi připojit TV k PC přes HDMI,dala jsem v nastavení duplikovat a film mi jede na obou monitorech,ale zvuk jenom v PC. Tak nevím co s tím. A druhá otázka,jestli se nedá pouštět film na TV z PC a na PC dělat něco jiného.V nastavení mi to nabídlo pouze duplikovat,a nebo zobrazit monitor 1,nebo zobrazit monitor 2.Já bych chtěla pustit do TV film a na počítači dělat něco jiného. Mám Windows7,grafiku NVIDIA GTX750Ti 2GB DDR5,a procesor Intel corei5–4460. TV mám Samsung LE40D550. Děkuji za odpovědi
Doplňuji:
Tak zvuk už jde,bylo to v těch ovládacích panelech,spravovat zvuková zařízení a musí se to přepínat.
Ale ty dva monitory,každý jiný,zatím ne a ne.Budu se s tím muset nějak poprat.Pokud má ještě někdo nějaký nápad,tak pište.Děkuji

Nejlepší odpověď
Dochy

Budu trochu teoretizovat, nemám přímo zkušenost:
Pokud chceš dostat zvuk přes HDMI, tak to musíš systému, nebo přehrávači nějak sdělit, standardně jde zvuk přes zvukovou kartu na běžný výstup PC.

Práce na PC: Mělo by jít zvolit režim kdy máš monitor jako „1“ TV jako „2“ a na TV nechat přehrávat film ve full režimu. Když jsem něco takového zkoušel naposledy, tak bylo tuším potíže s nedotaženými ovladači. Ale to už je nějaký čas.

Další odpovědi
led

Vytvorte si v nastavení rozšírenú plochu, tj obidva monitory sú súčasť jednej plochy.
Film presuňte v normálnom okne (jeden štvorček) do druhého monitoru a tam ho maximalizujte (dva štvorčeky). Na monitore 1 tak môžte pracovať a plynulým prechodom myši do monitoru 2 môžte ovládať video.
Je to akoby sta pracovali na jednom monitore na dvoch oknách súčasne.

Kankys

Začnu druhým dotazem nejde pač to hdmi v pc je pouze výstupní
A ke zvuku zkusil bych jiný přehrávač na příklad VLC a taky pořádně projet na stavení toho stávajícího přehrávače jestli tam nebude něco s tím zvukem.

mzm

Přes HDMI funguje i zvuk, ale je potřeba vybrat jako přehrávací zařízení právě HDMI. Buď přes přehrávač vybrat audio výstup HDMI (S/PDIF) nebo v ovládacích panelech jako výchozí zařízení to samé. Je pak potřeba přepnout zpět.

Grafická karta nejspíš bude podporovat dva monitory. Konkrétně neporadím, po připojení televize zapnout zobrazení na 2 různé monitory a jeden bude na přehrávání druhý na práci.

Bezpochyby to jde.