Avatar uživatele
PeD52

Při startu PC musím vždy zmáčknout F1; před časem vše fungovalo. Co s tím?

Zajímavá 0 před 2694 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Píše to, že záplata pro CPU není nainstalována a touží po instalační disketě. Zkus aktualizovat BIOS.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Oznam vykazuje 2 chyby v CMOS
1 – môže ísť o softwarovú chybu
ako píše Lamalam
2 – môže to byť aj slabá batéria CMOS, ktorá neudrží potrebné nastavenie hardwaru v BIOSe počítača.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
PeD52

Není novější BIOS už jsem to hledal,,,

před 2694 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

V tom případě jsi tam nainstaloval novější procesor, který není podporován deskou. Můžeš být rád, že se PC vůbec rozjede, ale vzhledem k odlišnostem tě můžou potkávat zámrzy počítače.

Led nemá pravdu, chybu to hlásí jen jednu, nepodpora mikrokódu nainstalovaného procesoru. Řešením je buď přeflash BIOSu na novější, který, jak říkáš, neexistuje… anebo vrácení staršího procesoru.

před 2693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
PeD52

Jenže, procesor je původní,,jen jsem před časem měnil RAMky,,,A baterie CMOS je vpořádku.

před 2693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Tak zkus ještě v BIOSu nastavit defaultní hodnoty, dřív si ale poznamenej, co máš jak změněno a nastaveno, pak to dáš zpátky. Ono se mohlo změnit něco, co ani nejde ručně přenastavit a ten default by to měl dát do cajku.

před 2693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
PeD52

Zkusím, zatím díky,,

před 2693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
PeD52

Tak jsem uvedl BIOS do továrního nastavení,je to stejné.Ještě jsem neuvedl, že při startu PC dvakrát pípne. Měla by to být chyba parity RAMky,,,,A tady mi schopnosti končí,,,

před 2693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Máš ještě ty staré RAMky? Zkus je tam na chvíli vrátit…

před 2693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
PeD52

To jsem taky zkoušel a je to stejný,,,,

před 2693 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek