PeD52

Při startu PC musím vždy zmáčknout F1; před časem vše fungovalo. Co s tím?

Odpovědi
Lamalam

Píše to, že záplata pro CPU není nainstalována a touží po instalační disketě. Zkus aktualizovat BIOS.

led

Oznam vykazuje 2 chyby v CMOS
1 – môže ísť o softwarovú chybu
ako píše Lamalam
2 – môže to byť aj slabá batéria CMOS, ktorá neudrží potrebné nastavenie hardwaru v BIOSe počítača.

PeD52

Není novější BIOS už jsem to hledal,,,

cochee

V tom případě jsi tam nainstaloval novější procesor, který není podporován deskou. Můžeš být rád, že se PC vůbec rozjede, ale vzhledem k odlišnostem tě můžou potkávat zámrzy počítače.

Led nemá pravdu, chybu to hlásí jen jednu, nepodpora mikrokódu nainstalovaného procesoru. Řešením je buď přeflash BIOSu na novější, který, jak říkáš, neexistuje… anebo vrácení staršího procesoru.

PeD52

Jenže, procesor je původní,,jen jsem před časem měnil RAMky,,,A baterie CMOS je vpořádku.

cochee

Tak zkus ještě v BIOSu nastavit defaultní hodnoty, dřív si ale poznamenej, co máš jak změněno a nastaveno, pak to dáš zpátky. Ono se mohlo změnit něco, co ani nejde ručně přenastavit a ten default by to měl dát do cajku.

PeD52

Zkusím, zatím díky,,

PeD52

Tak jsem uvedl BIOS do továrního nastavení,je to stejné.Ještě jsem neuvedl, že při startu PC dvakrát pípne. Měla by to být chyba parity RAMky,,,,A tady mi schopnosti končí,,,

Lamalam

Máš ještě ty staré RAMky? Zkus je tam na chvíli vrátit…

PeD52

To jsem taky zkoušel a je to stejný,,,,