Jiri Klima

Přepis vozidla a náležité SPZtky…mění se nebo ne?

Chtěl bych poptat…myslim, že je to blbostí ale raději se zeptám.
Musí se měnit spz auta při přepisu kdyz je původní majitel z jiného města než jsem ja? Mění se nebo zustavaji??Přijde mi blbostí mít značku Brna kdyz jsem z Liberce?? Jak to tedy je? Dekuji

Nejlepší odpověď
cukrar

Kolega JájsemRaibek píše o zkušenosti z loňského roku. Páč letos to tak již není.
SPZ či EZ zůstane stejná, i když ja auto zBrna do .Liberce. Páč v Brně se provede změna na Vás. Pokud chcete jinou značku, tak na registru v Liberci si zažádáte a zaplatíte novou.

Další odpovědi
klumprt

Od 1.1.2015 se značka při přepisu z jiného kraje nemění. Možná by šla vyměnit na požádání s tím, že ta stará je opotřebovaná. Mně to bylo začátkem ledna nabídnuto.

JájsemRaibek

Mně ji vždy vyměnili. A jen pro zajímavost, přepis stojí (stál) 800,– a je v tom zahrnuto-přepis, nový OTP a RZ. Pokud bych si staré ponechal a pak, třeba i druhý den chtěl vyměnit, udělají to a zaplatím 200 za kus, tedy na auto 400,–. Proč tedy nevyužít možnosti, když to je v ceně a přepis stejně musím zaplatit za 800 at mění nebo nemění značky.

cukrar

jeden napíše ano, druhý napíše ne, a oba dostanou hodnocení od stejné osoby?