Přečipovat skoro nový VW?

Včera mi ve značkové prodejně prodejce VW poradil, že si mám dát na přečipování rok starý VW Passat. Stojí to prý cca 25 000 Kč a výrazně mně stoupne výkon motoru a spotřeba půjde o půl litru na 100 km dolů. Trochu se toho bojím, ale nabídka vypadá lákavě. Mám do toho jít?

Nejlepší odpověď
dave09

Přečipování motorů má smysl zvláště pokud se jedná o přeplňovaný motor (tedy s turbem).

Výkon motoru půjde skutečně nahoru, ale údaj o klesnutí spotřeby je zavádějící. Teoreticky by měla o něco klesnout, ale spíše záleží na Vašem stylu jízdy. Pokud budete využívat vyšší výkon motoru k agresivnější jízdě, spotřeba půjde nahoru.

Pokud necháte přečipování udělat u profesionálů, lze ho doporučit.

Zdroj: http://www.e-chiptuning.cz

Další odpovědi
cardiss

Výkon půjde určitě nahoru. Největší skoky výkonu jsou u TDI. Je to zřejmě tím, že jsou hodně poddymenzovány a je u nich velký prostor k dalšímu zvyšování. Mudím ale upozornit, že auto, které vyjede z fabriky má nějaký výkon a nějakou životnost. Přečipováním ho více nebo méně o tuto životnost připravíte. Logicky při větím výhonu vznikají v motoru větší detonace a větší tlaky.

Dandi

Souhlasím s Dave09, ale né s druhým kolegou… Z výroby auta nejsou poddimenzované…spí­še naopak…jistému výkonu (a také emisím) odpovídá nastavení celého motoru. Motor 1,9TDi, který se čipuje nejčastěji se prodával například ve variantách 66kW, 81kW 96kW atp. nejednalo se ovšem pouze o jiné nastavení řídící jednotky, ale také o jiné vstřikovače, sání, váhy vzduchu atp.

Čipování aut je fenomén, který je na delší debatu, ale dle mého názoru nepřináší nic extra… Kdyby ano, tak by to „extra“ bylo již v každém nově pořízeném voze.