Avatar uživatele
anonym

Přečipovat skoro nový VW?

Včera mi ve značkové prodejně prodejce VW poradil, že si mám dát na přečipování rok starý VW Passat. Stojí to prý cca 25 000 Kč a výrazně mně stoupne výkon motoru a spotřeba půjde o půl litru na 100 km dolů. Trochu se toho bojím, ale nabídka vypadá lákavě. Mám do toho jít?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dave09 před 5405 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dave09

Přečipování motorů má smysl zvláště pokud se jedná o přeplňovaný motor (tedy s turbem).

Výkon motoru půjde skutečně nahoru, ale údaj o klesnutí spotřeby je zavádějící. Teoreticky by měla o něco klesnout, ale spíše záleží na Vašem stylu jízdy. Pokud budete využívat vyšší výkon motoru k agresivnější jízdě, spotřeba půjde nahoru.

Pokud necháte přečipování udělat u profesionálů, lze ho doporučit.

Zdroj: http://www.e-chiptuning.cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cardiss

Výkon půjde určitě nahoru. Největší skoky výkonu jsou u TDI. Je to zřejmě tím, že jsou hodně poddymenzovány a je u nich velký prostor k dalšímu zvyšování. Mudím ale upozornit, že auto, které vyjede z fabriky má nějaký výkon a nějakou životnost. Přečipováním ho více nebo méně o tuto životnost připravíte. Logicky při větím výhonu vznikají v motoru větší detonace a větší tlaky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dandi

Souhlasím s Dave09, ale né s druhým kolegou… Z výroby auta nejsou poddimenzované…spí­še naopak…jistému výkonu (a také emisím) odpovídá nastavení celého motoru. Motor 1,9TDi, který se čipuje nejčastěji se prodával například ve variantách 66kW, 81kW 96kW atp. nejednalo se ovšem pouze o jiné nastavení řídící jednotky, ale také o jiné vstřikovače, sání, váhy vzduchu atp.

Čipování aut je fenomén, který je na delší debatu, ale dle mého názoru nepřináší nic extra… Kdyby ano, tak by to „extra“ bylo již v každém nově pořízeném voze.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek