bububabu

Prášky v 80 letech podávané ve školách dětem.

Víte někdo co to bylo vlastně za léky?
Doplňuji:
My jsme dostávali ve škole malé bíle prášky, tuším 2 a to každý den. A nejsem z Ostravy :)

Nejlepší odpověď
marci1

Děti dostávaly v 80. letech vitamín C. Zaměstnanci u některých zaměstnavatelů ho dostávali také.
http://ostrava­.idnes.cz/deti-na-ostravsku-by-mohly-dostavat-vitaminy-pomohou-proti-smogu-1cl-/ostrava-zpravy.aspx?c=A110302­_1541631_ostra­va-zpravy_jog

Doplňuji:
Netýkalo se to jen Ostravy. Byl to „Celaskon“ – vitamín C v tabletkách.

Další odpovědi
Děda Louda

Co tě přivedlo k tomu, domnívat se, že v osmdesáti letech je člověk školním dítětem?

Krakis

My jsme v těch letech pokud vím,nic nedostávali.Až na vojně se dával Bróm do čaje,aby vojáčci nebyli na vycházkách moc divoký… 🙂

Dochy

Ve školce nás snad dotovali nějakým fluorem… nejsem si jist, jestli jsme dostávali denně po 2 nebo po 4…
Žeby?:
http://www.le­karna.cz/natri­um-fluoratum-slovakofarma-portblnob250x0-55mg/

Rocker

Pamatuju si,že na základce nám dávali každý den 2 tabletky,prý to bylo něco na zuby,aspoň to říkala soudružka učitelka.Já s kamarádem jsme to zahrabávali do hlíny v květináči na okně,ta kytka potom chcípla:-)

mosoj

Buď ráda za kyselinu askorbovou. My jsme dostávali rybí tuk na lžičku.

Lamalam

V osmdesátých letech jsem základní školu navštěvovala a vůbec si nepamatuji, že bychom u nás v Karlových Varech dostávali nějaké tablety.

pediatr

Ve škole se dávaly fluoridové tablety pro prevenci zubního kazu, stejně tak se chodilo na školní preventivní prohlídky k zubaři. (mimochodem stav chrupu dětí byl lepší než dnes).

da ny

Bohužel se cpalo dětem ve školkách a školách Natrium Fluoratum – prý jako prevence zubního kazu.
Nedávné studie konečně potvrdily neblahý vliv fluoridů zejména na dětský organismus.

Doplňuji:
Materiálu najdeš i na netu dost, např.:
http://empati­a.cz/fluor-potrebny-nebo-nebezpecny
http://www.zahady-zdravi.cz/zdravy-zivot/ostatni/jed-jmenem-fluorid-1-dil