BENYTA

Povinné ručení – prý podle nějakého nového zákona jí nelze zrušit?

Tedy nelze zrušit u jedné pojištovny – to bylo řečeno klientovi v ČPP – a pak auto pojistit jinou osobou, než majitelem u jiné, bez darovací smlouvy?
Zprostředkovávám dotaz z pár informací, proto to zní zmateně.

Nejlepší odpověď
tom004

Jestli jsem to správně pochopil,tak obojí je možné.

Další odpovědi
ARIS

Nějak tak to je, na vše musí být smlouva a ne fiktivní jako doposud.
Ale detaily nevím. Poptejte se na www.smsporadce­.ic.cz

FreeSTONE

Pokud svůj vůz na magistrátu odhlásíte (stačí i dočasně, třeba na 1 den), povinné ručení tím ze zákona zaniká. Před přihlášením k provozu musíte vůz zase pojistit.
Co se týče části „pojistit jinou osobou, než majitelem“, i to jde – a i to je snadné. Doporučuji si pročíst význam definicí Pojistník, Pojistitel atd. Povinné ručení za vás (řídíte třeba auto vaší kamarádky) může platit klidně např. váš soused. Ve smlouvě se prostě jen napíše, kdo je kdo.