ElonMusk

Považujete výši hluku v místě vašeho bydliště za příliš vysokou?

Podle vyjádření Městské části Prahy 2, je v této části Prahy úroveň hluku 80 dB. Což mi přijde šílené, 80 dB je úroveň hluku, který vydává nastartovaná motorka, 90 dB pak produkuje sbíječka v akci. Osobně na Pze2 nežiju, ale překvapilo mě to.
Považujete úroveň hluku ve Vaší oblasti za nepřiměřenou? Pokud ano, žijete ve městě/na vesnici, a co považujete za největší zdroje hluku?

Odpovědi
Hufnágl

Za největší zdroj hluku považuji sekačky, křovinořezy, motorovky a cirkulárky v neděli nebo o svátcích, kdy lufťáci pracují na svých chatách a chalupách. A druhým původcem abnormálního hluku jsou různé kapely, které o prázdninách hrají na „parketu“. ale ti to mají od Obecního úřadu povolené.

jsemjá

U mě je ticho.

postcd

Považuju. Problém je osobní automobilová doprava, mělo by už konečně dojít k tomu aby tomu někdo zatnul tipec a redukovalo se to (ideálně spřirozeně tím, že lidi budou kupovat méně nových a dopotřebují staré) alespoň o 50% spolu s navýšením vozidel hromadné dopravy – místo asfaltování nových silnic (nemám na mysli obchvaty – ty jsou asi nutné zlo aby se odlehčilo některým osídleným místům)

Pepa25

Ne, nepovažuji, bydlím na tichém místě s hlukovou zátěží max. do 55 dB (jako na většině míst, hlavní zdroj je doprava).
Jinak informace o hluku na Praze 2 citujete nepřesně resp. zavádějícím způsobem. Píšou (viz odkaz), že „Na nejrušnějších komunikacích v Praze dosahují ekvivalentní hladiny akustického tlaku A v denní době hodnot téměř 80 dB.“ Takže jde o hluk na Mgistrále a na několika hlavních ulicích. Tato hladina je velmi vysoká, takže aby byly na těch ulicích splněny limity, instalují se protihluková okna atd.

Zdroj: http://m.praha2­.cz/Hluk

Drap

Ne, je klid