Kepler

Používáte ještě někdo spořič obrazovky?

Dnes už sice nemají své opodstatnění, ale přesto dva používám, protože jsou krásné a velmi realistické (plameny v krbu a akvárium). Ve formátu 32" to vypadá nádherně. Zapnou se po 1/2hodině nečinnosti.

Nejlepší odpověď
Baryonyx

Spořič nepoužívám, ale mám nastavené automatické převedení do režimu spánku po 15 min nečinnosti.

Další odpovědi
Drap

Ano, mám spořič.

Edison

Samozřejmě.

led

Ano, „sporič“ obrazovky nemusí byť len na úspou energie, alebo samotnej obrazovky, má aj inú úlohu. ak prerušíte prácu, mnohí nevypínajú počítač a „sporič“ v čase „počitačovej siesty“ neukazuje rozrobenú prácu, ale vhodne volený motív na potešenie zraku a duše. U teenegerov veľakrát obľúbený obrázok, či trasenie sa farebných lúčov a stroboskopického javu pri rachote zdivočelých bicích a rozladených gitár.

Malvína

Už dávno ne. Mívala jsem na stolním PC, ale to jsem měla ten úplně starý, s CTR monitorem. Pak jsem přešla na notebook, který se sám po pár minutách neaktivity zhasnul. Nyní jej používám sporadicky, většinu všeho řeším přes telefon. I Odpovědi, proto mi často ulítávají čárky a háčky – automatické přepisování 🙂

elkon

Ano, po pěti minutách nečinnosti se objeví analogové hodiny. Černá obrazovka a zelenožluté hodiny . Při pohnutí myší zmizí.

da ny

Doma, na NTB nepoužívám.
V práci běží PC 24h denně, tam spořič je. Při odchodu vypínáme některé obrazovky. Na jedné jsou hodiny.

Dochy

ne, radši vypínám. Na pracovních počítačích standardně jen zámek a politika zakazuje to změnit.

anonym

To už dávno ne, spořič obrazovky tak jak vypadal kdysi by naprosto zbytečně vycucával baterii, dnes je vhodné display zcela vypnout po dobu nečinnosti a tím šetřit display i baterii současně. Na všech PC operačních systémech včetně třeba i moderních Linuxů funguje klávesová zkratka Win+L, která navíc i uzamkne pracovní stanici a uvede počítač do úsporného režimu, kdy může například dojít i k zastavení pevných disků, zpomalení taktu procesoru a tak podobně.

anonym

Ne.
Když nejsem u stroje, PC zamknu a krátce na to se vypne displej.