dust8

Pouštíte někdy slepice na volno na zahradu? Třeba na podzim po zarýpání půdy, když už mají dost místa na hrabání?

Je to třeba i užitečné?
Najdou se i výhody či nevýhody?
Podzim je nejpřijatelnější?
Na jaře, když je zahrada obrostlá by udělali škodu?

Odpovědi
Drap

Ano, je to užitečné tím, že slepice vysbírají různou žoužel

nyjono

Pouštíme je ven po celý rok, ne jen na podzim.
V plotě máme udělaná posuvná dvířka a chodí na louku každý den.

Nelie77

Prarodiče mají slepice ve výběhu a každý den odpoledne je pouští na 2–3 hodiny navolno kolem domu. Bydlí u lesa, takže není možné že by se zatoulaly k cestě. A myslím že je to užitečné, vyzobají ze země různé potvory.