Yvetta Pokor

Potrebuji poradit s ukradenym profilem na facebooku

Dobrý den všem mám problém,minulý tyden mi někdo ukradl můj profil na facebooku, když mě přšlo do emailu upozornění že jsem požádala o nové heslo tak jsem klikla na to že to nejsem já, tak jsem hned napsala na stranku facebooku co mám dělat,poslala jsem i ofocený občanský průkaz ale od středy až dnes mi přšla zpráva že ten profil je v pořádku,jenže jak může být v pořádku když ještě včera měl na mém bývalém profilu fotky moji dcery a ještě dalsí obrázky které si tam nedal sám,je tam leknín z marcipanu který mě udělala moje dcera na praxi když se učila cukrářkou,píše mým přátelům a žáda je o přátelství ale i o peníze? To je jako vše v pořádku? Poradite mi co mám dělat? Děkuji Iveta Pokorná

Odpovědi
elkon

Facebook je nevyzpytatelný a těžko se s nimi komunikuje. Lepší je nepoužívat.

Filip84

No, poněkud logicky „to není v pořádku“.

  1. Protože jsi si okamžitě nezměnila heslo. Jakmile Ti přišla ta zpráva, že jako žádáš o nové heslo, a Tys klikla, že to nejsi Ty, tak jsi měla jít na svůj facebookový profil, a tam změnit heslo. Samozřejmě, že nejlépe generované generátorem hesel, a co nejdelší. Tys jednala hystericky, posílala jsi na facebook foto svého občanského průkazu, ale jim to k ničemu není, oni tomu ani nerozumí, pochop, jsou to Američani z U. S. Až by se Ti stalo, že bys se nemohla do svého profilu přihlásit, tak až potom tyhle ty různé společnosti mají nějaký byrokratický postup, jak obnovit Tvé ztracené přihlašovací údaje, a ano, většinou po Tobě chtějí foto osobního průkazu. Ale v rámci toho byrokratického processu, ne jen tak z plaisiru.
  2. Protože nemáš dvojitou autentifikaci, nebo jí máš nedostatečnou. Proč si to nenastavíš tak, aby pro jakékoli přihlášení k Tvému účtu bylo nezbytné, aby Ti na Tvůj telefon přišel SMSou kód, bez jehož zadání se do toho profilu prostě nedostaneš, a to i v případě, že zadáš správné heslo? Pokud bys měla tu dvojitou autentifikaci zapnutou, a pokud bys tam měla dost alternativních kontaktních způsobů, např. telefonní číslo a dva další e-mailové účty, krom toho, přes který jsi registrována na facebook, tak se většinou dá i ztracené (nebo ukradené) heslo jednoduše obnovit tak, že o to požádáš, oni Ti pošlou kód SMSou na mobil, Ty ho zadáš do toho formuláře, pak Ti pošlou jiný kód na alternativní e-mailovou adresu, Ty ho tam zadáš a dostaneš se na stránku, kde si zadáš nové heslo: problém vyřešen, harmonie obnovena.

III. Protože konáš pozdě. Musíš „dupat“, protože on, samozřejmě, může všecky ty Tvoje alternativní komunikační kanály změnit. Vyptáváním se na fórech ve chvíli, kdy ta situace nastane, ji nevyřešíš, už je pozdě, už se stalo.

Teď máš na výběr:

  1. officiálně se pokusit o změnu „zapomenutého“ hesla, podle tady toho návodu: https://cs-cz.facebook.com/hel­p/213395615347144,
  2. požádat někoho, kdo je gramotnější a inteligentnější, aby se o to pokusil za Tebe, protože – už podle Tvého způsobu vyjadřování – Ty na to nemáš, bez urážky,
  3. založit si úplně jiný facebook účet, a tady na ten se prostě vyprdnout, ideálně ještě s někým, kdo Ti s tím pomůže a pomůže Ti všecko nastavit tak, aby to fungovalo a
  4. facebook prostě přestat používat, protože ausgerechnet facebook je na nastavení (nejen) bezpečnosti velice uživatelský náročný a nepřívětivý.

Sama zvaž, co bude pro Tebe nejvhodnější a podle toho se zachovej.

Mravenec

Themeansar nevnucuj tady nikomu žádný tvoje bludy trolle, nestarej se o životy druhých.