Avatar uživatele
panenka

Potřebuji poradit od vás kamarádce

Dobrý den dnes jsem byla na návštěvě a kamarádce přišel dopis od Exekutora a od soudu že dluží jedné spolešnosti 178000kč. Poradila jsem jí at si tam zavolá a řekne že nechápe proč jí to došlo že splácí i když po malých částkách ale splácí pravidélně.Řekly jí že to je sice pěkné ale že 500 měsíčně je málo že má dávat více protože je na ÚP více nemůže domluvila se na konec aby nepřišla o bydlení že ude splácet 1000 ale více nemůže.A ta ženská jí řekla že k ní dojede odhadce bude fotit její byt a že jí ho vydraží.Ona řekla že když pravidelně splácí tak nechápe proč by to měly udělat.Poradíte jí prosím jak postupovat a co dělat a když dostala od soudu návrh na Exekuci jestli se s nimi dá něco udělat má děti manžel je důchodce děkuji děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, iceT před 4914 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
skorcovaz

500,– Kč měsíčně je opravdu málo, při tak veliké dlužné částce.. Chápu, že asi nemá z čeho splácet (ostatně – kdo dnes má), ale copak nevěděla, že má tak veliký dluh? Nevidím do toho, proč je částka tak veliká a za co ji dluží, ale když už tam posílají exekutora, je pozdě začít teď něco řešit.. Proč se k tomu neměla dřív?! Hold, každý strůjcem štěstí svého jest.. Ať se zkusí uskromnit a nabídne splátky 2000,– Kč / měs..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
monkey

pokud vymahatel nabídl splátkový kalendář a nebo jej akceptoval od vaší kamarádky oficiálí formou a není v něm nějaká ta formulka že vymahatel smí měnit podmínky splátkového kalendáře,může být v klidu.doporučuji navštívit právníka samozřejmě!já jsem laik.vím jen to že oficiální splátkový kalendář zamezí exekuci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek